25 Ocak 2010 00:00

Tren arıza yapınca...

SİRKECİ-Halkalı seferini yapan banliyö treni, soğuk hava nedeniyle kısa devre yaparak Bakırköy Yenimahalle İstasyonu’na 200 metre kala arıza yaptı.

Paylaş

SİRKECİ-Halkalı seferini yapan banliyö treni, soğuk hava nedeniyle kısa devre yaparak Bakırköy Yenimahalle İstasyonu’na 200 metre kala arıza yaptı. Yaklaşık 2 saat soğukta beklemek zorunda kalan yolcular arasındaki hamile bir kadının sancısı tuttu. Sedyeye konan 3 aylık hamile kadın, güçlükle ambulansa konarak tedavi altına alındı. Hamile kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Sağlık görevlileri, hamile kadını karın üzerinde kaydırdı. İlk tedavisi ambulansta yapılan hamile kadın, yakınlarına teslim edildi. Genç kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
YOLCULAR PERİŞAN
Trenin hareket edememesi nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade eden Necati Şan, “Saat 23.07’de Zeytinburnu’ndan trene bindik. Saat 00.30 oldu. Halen bekliyoruz. Yarın işimiz gücümüz var. Hiç kimse bilgi vermiyor. Vagondaki kapılar açık olduğu için donmamak için bir o yana bir bu yana volta atıyoruz” dedi.
Hamile kadının bayıldığı esnada kolonyayla müdahale ettiğini dile getiren Hanife Savaş ise “Böyle saçma bir şey olamaz. Ambulansı aradık, bir saat sonra geldi. 2 saattir buradayız ve bizimle kimse ilgilenmiyor” diye tepkisini dile getirdi.
Soğuk hava nedeniyle hamile kadında birden sancı başladığını dile getiren başka bir görgü tanığı da, “Kadın 3-4 kere bayıldı. Biz kolonya ile müdahale etmeye çalıştık. Ama sonuç vermedi. Onun için ambulansı çağırdık. Bir buçuk saattir bekliyoruz. Ne olacak bu milletin hali? Biz genciz bize bir şey olmaz. Ancak, çocuklar ve hamileler ne yapsın?” ifadelerini kullandı.
Makinistler, trendeki arızayı tespit edebilmek için uğraş verdilerse de başarılı olamadılar.
EZİLMEKTEN SON ANDA KURTULDU
Bu arada arızanın tespiti için trenin altına giren makinist ise büyük tehlike atlattı. Trenin hareket ettiğini anlamayan makinist, elini hızlı tutarak canını zor kurtardı. 2 saat sonra başka bir trene binen yolcular, evlerinin yolunu tuttular. (İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

Ambulanslar da mahsur kaldı

SONRAKİ HABER

İmamoğlu'nun ziyareti sırasında görev yapan Anıtkabir komutanına ceza

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa