24 Ocak 2010 00:00

Çemen Tekstil greviyle dayanışma çağrısı

ÇEMEN Tekstil grevine ilişkin açıklama yapan DİSKTekstil Sendikası, Antepli işçilere, sendika, siyasi parti ve kitle örgütlerine dayanışma çağrısı yaptı.

Paylaş

ÇEMEN Tekstil grevine ilişkin açıklama yapan DİSKTekstil Sendikası, Antepli işçilere, sendika, siyasi parti ve kitle örgütlerine dayanışma çağrısı yaptı.
Dün grevin 12. gününde grevle ilgili açıklama yapan DİSKTekstil Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Recep Türkyılmaz, yağmura, soğuğa ve her türlü engelleme çabalarına rağmen, Çemen grevinin 12. gününde işçilerin kararlılığı ve coşkusuyla devam ettiğini belirtti. Türkyılmaz, patronun uzlaşmak yerine yasaya karşı suç olan her yola başvurmaya devam ettiğini söyledi.
GREV KIRICILIĞI YAPILIYOR
Çemen patronunun, yasak olmasına rağmen iş yerine hazır mamül sokamaya çalıştığına, sendikasız işçilere baskı yaparak çalışmaya zorlamaya da devam ettiğine dikkat çeken Türkyılmaz, “Grev gözcülerimiz tarafından fark edilen bu duruma sendika yöneticileri olarak müdahale etmemiz üzerine gelen kamyonlar geri çevrilmiştir” dedi. Çalışma Bölge Müdürlüğü’ne de gerekli başvuruları yaptıklarını dile getiren Türkyılmaz, resmi kurumların adeteda grevin grevin kırılması için hareket ettiklerini söyledi. Çemen Tekstil işçilerin çalışma koşullarına dikkat çeken Türkyılmaz, “Bu grev, tüm Antepli işçiler ve emekçiler için onur meselesi olmuştur. O yüzden başta Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan tüm işçilere olmak üzere, siyasi partilere, sendikalara ve sivil toplum kuruluşlarına daha güçlü bir destek ve dayanışma bekliyoruz” şeklinde konuştu.
İŞÇİLERİN YANINDA OLACAKLAR
Eğitim Sen Gaziantep Şube başkanı Ali Ersönmez’de, Çemen grevinin, işçilerin tamamen örgütsüz ve çok ağır koşullarda çalıştığı Antep için çok önemli olduğunu söyleyerek, gerekli dayanışmayı göstereceklerini belirtti. Belediye-İş Sendikası Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gökalp’te, Antep’te özel sektörde çalışan on binlerce işçinin sendikasız ve çok kötü şartlarda çalıştıklarını belirtti. Sendikaların bu duruma duyarsız kalamayacağını söyleyen Gökalp, “İşçilerin grevini kazanımla sonuçlandırması için üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız” dedi. (GaziantepEVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

‘Askere sivil yargı’ sandığa geliyor

SONRAKİ HABER

Galatasaray Üniversitesinde çıkan yangın kısa sürede söndürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa