27 Ocak 2010 00:00

Özelleştirme İdaresi’ne çürük yumurta

ÖZELLEŞTİRME Karşıtı Platform Ankara Bileşenleri, dün öğle saatlerinde Ziya Gökalp Caddesi’nde buluşarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı binasının önüne yürüdüler.

Paylaş

ÖZELLEŞTİRME Karşıtı Platform Ankara Bileşenleri, dün öğle saatlerinde Ziya Gökalp Caddesi’nde buluşarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı binasının önüne yürüdüler.
“24 Ocak kararlarıyla ekonomik hayatın, bomba ile gazeteci Uğur Mumcu’nun katledilmesini unutmadık” diyen Platform üyeleri, “Ölmek var, dönmek yok”, “Biz bu yola baş koyduk, geri dönüş yok”, “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarıyla Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na seslerini duyurdular. Özelleştirme Karşıtı Platform Dönem Sözcüsü Ramazan Pektaş, IMF tarafından hazırlanan kararların, 24 Ocak 1980 tarihinde MC Hükümeti ve IMF arasında imzalandığını hatırlatarak, bu kararlarla Türkiye’de yeni ve karanlık bir dönemin temelinin atıldığına dikkat çekti.
Anlaşmanın uygulanabilmesi için 12 Eylül 1980’de faşist askeri darbe yapıldığını hatırlatan Pektaş, bu kararlarla devletin ekonomideki payını küçülten önlemlerin alınmaya başlandığını belirtti. Pektaş, IMF ile imzalanan anlaşma sonrasında, hayali ihracat, vergi iadesi uygulamaları, bankere izin verilmesi ile halkın birikimlerinin soyulduğunu dile getirdi. “IMF patentli ekonomi politikalarını bugün devam ettiren AKP’nin toplumsal refah ve çalışanların haklarını alması gibi bir niyeti yoktur” diyen Pektaş’ın açıklamasının ardından, işçiler Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na çürük yumurta fırlatarak, “Hain yuvası” dedikleri binayı “yuh”ladılar.
Daha sonra, işçiler TEKEL işçileri ile dayanışma amacı ile Türk-İş önüne yürüdüler.
(Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Gümrük müşavirlerinin ücret tepkisi

SONRAKİ HABER

Niğde'de iş cinayeti: Maden ocağında üzerine kaya parçası düşen işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa