27 Ocak 2010 00:00

‘BALYOZ’ İDDİALARININ SAHİPLERİ AYRINTILARI ANLATTI

TÜRKİYE, günlerdir Balyoz Darbe Planı iddialarını konuşuyor.

Paylaş

TÜRKİYE, günlerdir Balyoz Darbe Planı iddialarını konuşuyor. O iddiaları manşete taşıyan isimler, CNN TÜRK’te yayınlanan ‘Tecrübe Konuşuyor’ programına konuştu. Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Yasemin Çongar, Taraf Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yıldıray Oğur ve Muhabir Mehmet Baransu, ‘Balyoz Darbe Planı’ iddialarının ayrıntılarını anlattı.
‘BAVUL İÇİNDE GELDİ’
Haberi hazırlayan Muhabir Mehmet Baransu, Hasan Cemal ve Cengiz Çandar’a, belgelerin eline nasıl geçtiğini anlattı. Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Yasemin Çongar da belgelerin ayrıntılarından bahsetti: “Bu belgeler Taraf’a geldi, bir bavul içerisinde... 4 CD verdi kaynağım bana.... Yüzlerce sayfalık fişleme var. Örneğin diplomatlar, büyükelçi düzeyinde. İnsanın okumaktan utanacağı ayrıntılar var...”
‘SES KAYDI VAR’
Taraf Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yıldıray Oğur ise ses kayıtlarının içeriğinden bahsetti: “Bize ulaşan belge ve ses kayıtlarında iç tehdit unsuru var. Olaylar Fatih’te geçecekti ve bir F-12 düşürülecekti. Bu bir ses kaydı, yasadışı bir dinleme değil. Aslında 4 tane hareket planı var. Altında İbrahim Fırtına’nın adı var. Şubat 2003 tarihli...”
Çongar, “Bize ulaşan belgelerde harekat planları da var” dedi.
(İSTANBUL)
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ağca’yı TSK içindeki örgüt kaçırdı

SONRAKİ HABER

Değişmesin iptal edilsin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...