27 Ocak 2010 00:00

Erdoğan’dan akıl almaz iddia

BAŞBAKAN Erdoğan, başta Abdi İpekçi, Uğur Mumcu ve Hrant Dink’in öldürülmesi olmak üzere faili meçhul cinayetlerin üzerindeki sis perdesini kaldırmaya çalıştıklarını söyledi.

Paylaş

BAŞBAKAN Erdoğan, başta Abdi İpekçi, Uğur Mumcu ve Hrant Dink’in öldürülmesi olmak üzere faili meçhul cinayetlerin üzerindeki sis perdesini kaldırmaya çalıştıklarını söyledi. Erdoğan’ın yıllardır aydınlatılmayan suikastlerle ilgili bu sözleri şaşkınlık yarattı. Erdoğan’ın konuşmalarını sadece içinde bulunduğumuz ayda öldürülen Mumcu ve Dink için yapılan anma törenlerinde yapılan konuşmalar dahi yalanlanıyor.
KİRLİ OYUNLAR AÇIĞA ÇIKIYOR!...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında bir konuşma yaptı. Pek çok konuya değinen ve pembe tablolar çizen Erdoğan’ın faili meçhul cinayetlerle ilgili açıklamaları büyük şaşkınlık yarattı. Başbakan özetle şunları söyledi:
“Kirli oyunlar açığa çıkıyor, tartışılabiliyorsa bu kararlı duruşun sonucudur. Köşe yazarları gaz vermeye çalışıyor. Kimse bize gaz vermesin. Biz ne yaptığımızı da ne zaman ne yapacağımızı da biliyoruz. Yola çıkarken planlamasını yaparak çıktık.
FAİLİ MEÇHUL CİNAYETLER
Uğur Mumcu, 17 yıl önce katledildi. Azmettirenler ortaya çıkartılmadı. Bahriye Üçok, Abdi İpekçi, Necip Hablemitoğlu için de geçerli. Ah ah tarih gerçekleri ortaya koyuyor. Hrant Dink, Uğur Mumcu cinayetinde sis perdelerini kaldırmaya çalışıyoruz. Biz bunu yapıyoruz. Biz yasamadaki gücümüzü kullanıyoruz. Hrant Dink olayında 32 saatte failler yakalandı. Hrant Dink cinayetinde gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Danıştay olayında manşetler nasıl atıldı, hatırlayın. Gelişmeleri gördünüz, Ergenekon’la birleşti.
MUHALEFETE..
MHP, hakaretten başka cümle kurmuyor. CHP, ana dilde konuşmaya karşı çıkıyor. En küçük gelişmeyi Demokratik Açılım’la bağdaştırmaya çalışıyorlar. CHP ve MHP ruh ikizidir.” (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

EMEP’in düşman olarak görülmesi doğal!

SONRAKİ HABER

Bursa Tabip Odası Başkanı'ndan şehir hastaneleri yorumu: Yol yakınken vazgeçin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa