27 Ocak 2010 00:00

Adem’in iki başkente yakarışı

İSTANBUL 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, 2011 yılında Avrupa Kültür Başkenti unvanını taşıyacak olan Estonya’nın Tallinn kenti ile birlikte...

Paylaş

İSTANBUL 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, 2011 yılında Avrupa Kültür Başkenti unvanını taşıyacak olan Estonya’nın Tallinn kenti ile birlikte, yaşayan en büyük çağdaş bestecilerden Estonya’lı Arvo Pärt ile dünyada ilk seslendirilişi İstanbul’da gerçekleşecek bir eser bestelemesi için anlaştı. Çağdaş dünyada insanların mistik arayışlarına en etkili cevapları üreterek, müzik tarihinde kendine çok önemli bir yer edinmiş Arvo Pärt’ın iki Avrupa Kültür Başkenti’nin işbirliği neticesinde ortaya çıkardığı eseri “Adem’in Yakarışı”nın prömiyeri, 7 Haziran 2010 tarihinde Aya İrini’de gerçekleşecek.
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, İstanbul Müzik Festivali kapsamında düzenlenecek bu özel gecede ilk kez dinlenecek eserin hayata geçirilmesi için bestecinin yayıncısı Universal Edition ve Arvo Pärt ile bir sözleşme imzaladı.
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti ve Tallinn 2011 Avrupa Kültür Başkenti işbirliğiyle geçekleştirilecek olan konserin prodüksiyonu, bu özel gecede Arvo Pärt’a “Yaşam Boyu Başarı” ödülünü takdim edecek olan İKSV tarafından sağlanacak.


Reklam
ÖNCEKİ HABER

GÖZLEMEVİ

SONRAKİ HABER

İki kadının cenazesi karıştı; mezardan çıkarılan cenaze yeniden defnedildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...