28 Ocak 2010 00:00

Kurtulan hasta tutukluların durumunu sordu

BDP Van Milletvekili Fatma Kurtulan, cezaevlerindeki sağlık sorunlarının artışı üzerine Adalet Bakanına yönelttiği soru önergesinde...

Paylaş

BDP Van Milletvekili Fatma Kurtulan, cezaevlerindeki sağlık sorunlarının artışı üzerine Adalet Bakanına yönelttiği soru önergesinde, “Günden güne bu sorunsalın yaygınlaşmasındaki eksiklik neden kaynaklanmaktadır?” dedi. Van F Tipi Cezaevi’nde bulunan 56 yaşındaki, barsak iltihabı hastası Necmettin Korkaç’ın tedavi için cezaevi idaresine üç defa başvuru yapmasına rağmen hastaneye götürülmediğini belirten Kurtulan, “Hükümlünün cezaevi yönetimine sağlık sorunlarından dolayı üç kez başvuru yapmış olmasına rağmen tedavisinin yapılmamasının sebebi nedir?” diye sordu.
OKULLARDA ŞİDDETİ DE SORDU
Kurtulan, “Öğrencilere okulda şiddet” şikayetlerini de Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ya sordu. Son bir yılda, okul idarecileri tarafından şiddet gördüğü gerekçesi ile 170 öğrencinin Van ili Eğitim Sen Şubesine başvurduğunu belirten Kurtulan, “Soğuktan korunmak için taktıkları poşu, Türkçe bilmediği için kendini ifade edememe, servis parasını ödeyemediği için okula geç kalmanın” nedeninin öğrenciler olmadığını belirtti. Kurtulan, “Öğrenciler çoğu Türkçe bilmedikleri için şiddet gördüklerini öne sürmektedirler? Bu iddialar doğru mudur?” dedi. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Su dolu hücrede saatlerce bekletildi

SONRAKİ HABER

Un çuvalı taşıyan Suriyeli elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa