28 Ocak 2010 00:00

Balyoz asıl bölgeye iniyor

BALYOZ Darbe Planıyla ilgili tartışmalar sürerken çarpıcı bir yorum da BDP’den geldi.

Paylaş

BALYOZ Darbe Planıyla ilgili tartışmalar sürerken çarpıcı bir yorum da BDP’den geldi. Planı şaşırtıcı bulmadıklarını belirten BDP Gruph Başkanı Nuri Yaman söz konusu planların yıllardır doğu ve güneydoğuda uygulamada olduğunu belirtti.
KELEPÇE ERMENİSTAN SINIRINA DAYANDI: Belediye Başkanları başta olmak üzere son aylarda yaşanan gözaltıları eleştiren Yaman, AKP’yi darbeci parti olarak nitelendirerek, Kürtlere 12 Eylül yaşatıldığını ifade etti. Yaman yerel seçimlerden sonra Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in “Ermenistan sınırına dayandılar” sözlerine de bir gönderme yaparak, “Iğdır operasyonuyla kelepçe adeta Ermenistan sınırına dayandırılmıştır” dedi. Yaman Özetle şöyle konuştu:
HÜKÜMET SAMİMİ DEĞİL :Hükümet, DTP’nin kapatılması kararında Anayasa Mahkemesi’yle uzlaştı, ortaklaştı. El birliğiyle DTP’yi kapattırdılar. Ardından da çıkıp, “Yargı kararına herkes saygılı olmalıdır” dediler. Şimdi ise, sivil yargı düzenlemesinin iptali nedeniyle Anayasa Mahkemesi’ne veryansın ediyorlar. Böyle bir samimiyetsizlik olabilir mi?
BATIDA PLAN DOĞUDA UYGULAMA: Balyoz planı batıda bir plan semineri olabilir. Ama Güneydoğu’da plan olmaktan çıkmış, hayata geçirilen uygulamalara dönüştürülmüştür. O yüzden tatbikat değildir. Seminer değildir. Oyun teorisi hiç değildir. O plandakiler hergün harfiyen Doğu’da kesintisiz uygulanıp yaşanıyor. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

Rakip aranıyor!

SONRAKİ HABER

CHP, Tank Palet fabrikasının özelleştirme iddiası üzerine oturma eylemi başlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa