28 Ocak 2010 05:00

Rakip aranıyor!

CHP’de 14 Şubat’ta yapılacak İstanbul il kongresi öncesi kulisler hareketlendi. İl Başkanı Gürsel Tekin’in karşısında şimdilik bir aday yok.

Paylaş

CHP’de 14 Şubat’ta yapılacak İstanbul il kongresi öncesi kulisler hareketlendi. İl Başkanı Gürsel Tekin’in karşısında şimdilik bir aday yok. Fakat İstanbul milletvekili Mehmet Sevigen’in, aralarının iyi olmadığı Tekin’in karşısına Beyoğlu İlçe Başkanı Hüseyin Aslan’ı çıkarmak için çalışma yürüttüğü öne sürülüyor. Sevigen, son yerel seçimlerden önce yaşanan liste krizinde, Tekin’le ters düşmüştü.
KİMLERİN ADI GEÇİYOR
Bununla birlikte, bir önceki seçime tek aday olarak giren Tekin’e, genel merkezin desteğinin halen sürdüğü belirtiliyor. En büyük desteği de yerel seçimlerde İstanbul adayı olan ve Tekin’le omuz omuza çalışan grup başkan vekili Kemal Kılıçdaroğlu veriyor. İlçe başkanlığına yeni seçildiğini söyleyen Hüseyin Aslan ise il başkanlığı için teklif gelmesi halinde görevden kaçmayacağını söylüyor.
CHP kulislerinde, il başkanlığı için konuşulan başka isimler de var. Birkaç ay öncesine kadar, eski bakan Ercan Karakaş ile eski il başkanlarından Ali Özcan’ın ismi de sıkça zikrediliyordu. (İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

SAVCI BALYOZ’U ASKERE SORMUŞ

SONRAKİ HABER

Cumartesi Annesi Anik Can hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa