28 Ocak 2010 00:00

Buca’da rüşvet soruşturması

İZMİR’in Buca ilçesinde, bazı sürücü kursları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli bazı kişiler hakkında rüşvet iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Paylaş

İZMİR’in Buca ilçesinde, bazı sürücü kursları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli bazı kişiler hakkında rüşvet iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma açılan kişiler arasında, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Y. de bulunuyor.
Soruşturma, kredi kartı sahteciliği suçundan Buca E Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan M.M.’nin, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaatıyla başladı.
Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Buca’daki banka şubeleriyle yazışmalar yaptı ve zanlıları teknik takibe aldı. İnceleme sonucunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sürücü kursları ve adaylarıyla ilgili resmi işlemlerinin hepsini Buca’da bulunan iki ayrı banka şubesinde devam ettirdiği, soruşturmada adı geçen sürücü kursları yetkilisi üç kişi adına başka bankalarda hesap açıldığı, buralara yazılı ve direksiyon sınavlarında başarılı olan adayların sertifikalarının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanması için aday başına 2 veya 3 lira yatırıldığı, bu işlemlerle ilgili dekontların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildiği anlaşıldı. Paraların miktarı dekontlardan tespit edilerek, İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Y.’nin özel sekreteri N.T. tarafından, hesap ortaklarından N.A.’dan çek alınmak suretiyle bankadan tahsil edildiği ve müdürlüğe aktarıldığı öne sürüldü.
İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Y. ve diğer görevlilerle sürücü kursları yetkililerinden E.B, N.T, S.U, H.Ç, M.A, S.B, N.A, A.E, E.K, İ.Y, E.A, T.B, C.N, F.K, T.Y, A.S. ve Ç.G. hakkında, Türk Ceza Kanunu’nun 220. maddesi kapsamında, örgütlü olarak görevi kötüye kullanma ve belgede usulsüzlük iddialarıyla soruşturma açıldı. (İZMİR)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sorunlar bitmek bilmiyor

SONRAKİ HABER

İletişim Başkanı Altun'dan basın kartı açıklaması: "Yanlış bilinen doğrular"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa