28 Ocak 2010 00:00

Sorunlar bitmek bilmiyor

SİVAS’ta Kılavuz Mahallesi Gecekondu Önleme Bölgesi’nde yaptırılan 864 sosyal konutta kalan yaklaşık 4 bin vatandaş, mahalledeki sağlık biriminden yarım gün hizmet almanın sıkıntısını yaşıyor.

Paylaş

SİVAS’ta Kılavuz Mahallesi Gecekondu Önleme Bölgesi’nde yaptırılan 864 sosyal konutta kalan yaklaşık 4 bin vatandaş, mahalledeki sağlık biriminden yarım gün hizmet almanın sıkıntısını yaşıyor. Şeyh Şamil Sağlık Ocağı TOKİ Sağlık Birimi’nin kapısındaki çalışma saatleriyle ilgili yazılar ise kafa karıştırıyor.
Konutlara ilk taşınanlar elektrik, ulaşım, yol ve alışveriş merkezi sorunlarının çözümü için yetkililerin kapısını aşındırmıştı. Bu sorunlardan köstebek yuvası haline dönen bağlantı yolu, asfaltlanarak çözüldü. Elektrikte yaşanan voltaj düşüklüğü problemi de ilgili birimler tarafından giderildi. Mahalle sakinleri şu an ise çocuklarının eğitim öğretim gördüğü Ahmet Kutsi Tecer İlköğretim Okulu’nun ısınma problemi, alışveriş merkezinin aktif hale getirilememesi ve tam gün sağlık hizmeti alamama sorunlarıyla boğuşuyor. Vatandaşlar alışveriş için şehir merkezine gelmek zorunda kalırken, minik öğrenciler ise üşümemek için elektrikli ısıtıcı kullandıkları sınıflarda montlarıyla ders işliyor.
Kapısında çalışma saatleri olarak sabah 08.30 akşam 16.30 yazısı asılı bulunan sağlık birimi, hastalara öğleden önce hizmet vermiyor. Bunun sebebi ise sağlık birimine kadrolu doktor verilmemiş olması. Sadece öğleden sonra saat 13.00’dan mesai sonuna kadar hizmet veren TOKİ Sağlık Birimi’nde Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şeyhşamil Sağlık Ocağı kadrosundaki bir doktor hastalara bakıyor. Bu durumdan rahatsız olan TOKİ sakinleri öğleden önce sağlık hizmeti alamamaktan şikayetçi. Vatandaşlar ayrıca bölgeye daha önce bir eczane açıldığını, ancak sabahları doktor olmadığı için reçete sayısının yetersiz olduğunu, bu nedenle de eczanenin kapandığını belirtti. (SİVAS)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Minibüsçüler köprü kapadı

SONRAKİ HABER

SES: Şiddete karşı 17 Nisan'da iş bırakıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa