29 Ocak 2010 00:00

‘Tam Gün Yasası geri çekilsin’

ANKARA Tabip Odası, Tam Gün Yasası’na ilişkin uyarı ve taleplere kulak tıkanmasını eleştirerek, bütün tartışmalara rağmen Meclis’ten geçmesini...

Paylaş

ANKARA Tabip Odası, Tam Gün Yasası’na ilişkin uyarı ve taleplere kulak tıkanmasını eleştirerek, bütün tartışmalara rağmen Meclis’ten geçmesini, “Ne yazık ki, Meclis çoğunluğu çağrımıza kulak vermedi ve tasarı Meclis’ten geçti” diye değerlendirdi.
ATO’dan yapılan açıklamada, yasayla birlikte, hekimlere “tam gün tek bir işyerinde günde 8 saat değil 12, 16, 18, 10 saat çalış” denildiği hatırlatıldı. Açıklamada, “8 saat çalışıp belirli bir maaş değil az bir maaşla 8 saatten fazla çalışma için ek ücret” uygulanacağı belirtildi. Bakılan hasta sayısına göre para alınacağının vurgulandığı açıklamada, nöbet ücretlerinin “İş Kanunu’nda belirtildiği gibi normalden yüzde 50 zamlı değil normalin çeyreği kadar” olacağı ifade edildi. Açıklamada, fazla radyasyona maruz kalan sağlık çalışanlarının, haftada 25 saat değil 35 saat çalışacağı hatırlatıldı. Açıklamada, “Sağlık hakkı adına, bu yasa onaylanmasın ve geri çekilsin” ifadeleri kullanıldı. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

GERÇEK

SONRAKİ HABER

Galatasaray Üniversitesinde çıkan yangın kısa sürede söndürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa