30 Ocak 2010 00:00

2. SiNCAN iDDiASINA TSK’DAN CAVAP

ERZİNCAN’da asker kışlasından çıktı, ortalık karıştı. 2. Sincan vakası iddialarına Genelkurmay böyle cevap verdi.

Paylaş

ERZİNCAN’da asker kışlasından çıktı, ortalık karıştı. 2. Sincan vakası iddialarına Genelkurmay böyle cevap verdi.
Genelkurmay Başkanlığı, Erzincan’da önceki gün gerçekleşen askeri birliğin intikalinin, yakın bir tarihte 3’üncü Ordu Komutanlığı bölgesinde icra edilecek olan kış tatbikatına hazırlık eğitimi kapsamında yapılan rutin bir faaliyet olduğunu bildirdi.
RUTİN FAALİYET!
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgi notunda şunlar kaydedildi:
“Bugünkü (dün) bazı basın-yayın organlarında dün (önceki gün) Erzincan’da yapılan bir askeri intikalle ilgili haberlere ve yorumlara yer verilmiştir. Söz konusu intikal, yakın bir tarihte 3’üncü Ordu Komutanlığı bölgesinde icra edilecek olan kış tatbikatına hazırlık eğitimi kapsamında yapılan rutin bir faaliyettir.”
ZAMANLAMA DİKKAT ÇEKİCİ
3. Ordu Komutanlığı 59. Topçu Tugayı Muhabere Alayı’na ait askeri lojistik araçlar, sabah saatlerinde Erzincan’a 17 kilometre uzaklıkta bulunan Üzümlü ilçesi girişine kadar gidip geri döndü. Rutin faaliyetin tam da Poyrazköy iddianamesinin kabul edildiği, daha önce Erzincan’da İl Jandarma Komutanı olarak da görev yapan Eşkişahir Jandarma Komutanı Recep Gençoğlu’nun tutuklanmasının ardından yapılması dikkat çekti.
Daha önce de Ankara Sincan’da Asker tanklarla sokağa çıkmıştı. Bu durum ordunun balans ayarı çekme girişimi olarak yorumlanmıştı. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

Genelkurmay, 162 subayla görüşüyor

SONRAKİ HABER

Mansur Yavaş'ın istifa çağrısı yaptığı Halk Ekmek Genel Müdürü istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa