30 Ocak 2010 00:00

EMEP’TEN GREVDEKi ÇEMEN iŞÇiLERiNE ZiYARET

Gaziantep’te Çemen Tekstil işçilerinin grevi 18. günü geride bıraktı. Grevin başından beri işçilerin yanında olan Emek Partisi (EMEP) Gaziantep İl Örgütü, önceki gün grevdeki işçileri ziyaret etti.

Paylaş

Gaziantep’te Çemen Tekstil işçilerinin grevi 18. günü geride bıraktı. Grevin başından beri işçilerin yanında olan Emek Partisi (EMEP) Gaziantep İl Örgütü, önceki gün grevdeki işçileri ziyaret etti. EMEP üyeleri ve Eğitim Sen üyesi eğitim emekçileriyle birlikte gerçekleştirilen kitlesel ziyarette konuşan EMEP yöneticileri, grev başarıya ulaşana kadar işçilerle birlikte olacaklarını söylediler.
18 gündür fabrika önünde grevde olan Çemen Tekstil işçileri, mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor. İşçiler, patronun istediği üç günlük sürenin dolmasını bekliyor. Bu arada grevle dayanışma da gittikçe büyüyor. Günlerdir grevdeki işçilerle dayanışmayı büyütmek için OSB’deki fabrikaların önlerinde bildiri dağıtarak grevi anlatan EMEP İl Örgütü, önceki gün de grev yerine kitlesel bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete gelen Emek Partililerin “Çemen işçisi yalnız değildir” sloganına karşı, grevci işçiler de “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganını attı.
BU PARTİYİ İŞÇİLER KURDU
Ziyaret sırasında EMEP Genel Yönetim Kurulu (GYK) Üyesi Mehmet Türkmen ve İl Başkanı Mecit Bozkurt birer konuşma yaptılar. EMEP GYK Üyesi Mehmet Türkmen, Çemen Tekstil yöneticilerinin ve polisin grevci işçilere destek verenleri provokatörlükle suçladığını ve işçilere, “Dışarıdan gelenlerden uzak durun” denildiğini belirterek, “EMEP olarak biz buraya misafir olarak gelmedik. Emek Partisi dışarıdan değildir. Partimiz, işçi sınıfının içerisinden gelen bir partidir” dedi. Emek Partisi’nin sınıf mücadelesi yürüten öncü işçiler tarafından kurulduğunu, Antep İl Örgütü’nü kuranların da 1996’da Ünaldı dokuma işçilerinin direnişini örgütleyen işçiler olduğunu söyleyen Türkmen, “Nerede bir sınıf mücadelesi varsa EMEP oradadır. Çünkü partimizin asli görevi budur” diye konuştu.
SONUNA KADAR BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ
EMEP İl Başkanı Mecit Bozkurt da konuşmasında Çemen Tekstil işçilerinin yaktığı ateşin bütün Başpınar OSB’yi ısıttığını söyledi. İşçilerin örgütlü gücü karşısında hiç kimsenin duramayacağını ifade eden Bozkurt, OSB Bölge Müdürü Cahit Nakıboğlu’nun, basına verdiği demeçte, ekonomik krizin Antep sanayicisini etkilemediğini söylediğini hatırlatarak, “Öyleyse 40 bin işçiyi kim işten attı, Çemen işçisinin ikramiyesini kim kesti” diye sordu. Bozkurt ayrıca, grev kırıcı işçilere de seslenerek, patronun oyununa gelmemelerini ve bir an önce grevdeki arkadaşlarına katılmalarını istedi. “Grev kırıcı işçilerin evlerine götürdükleri ekmekte burada grevde olan işçilerin payı vardır, alın teri vardır. Onların evlerine götürdüğü ekmek, bir gün eşlerinin, çocuklarının boğazına durur. Grevdeki işçilerin ahı tutar” diyen Bozkurt, “Biz Emek Partisi olarak bu grev kazanımla sonuçlanıncaya kadar yanınızda olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
DİSK Genel Merkez Yöneticisi Muzaffer Subaşı da desteklerinden dolayı Emek Partisi’ne teşekkür etti. Daha sonra EMEP’lilerin getirdiği tatlı ve meyveler, işçilere dağıtıldı ve hep birlikte halaylar çekildi. (Gaziantep/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Getir lastiği, al parayı!

SONRAKİ HABER

Asansör boşluğuna düşüp hayatını kaybeden işçi saatler sonra bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa