01 Şubat 2010 00:00

BU iŞTE BiR iŞ VAR

DENİZ Feneri e.V yolsuzluğunu ilk ihbar eden kişi olan Almanya İslam Cemaati Başkanı Abdurrahim Vural’ın, içinde 1.5 milyon avro para bulunan çantası gasp edildi.

Paylaş

DENİZ Feneri e.V yolsuzluğunu ilk ihbar eden kişi olan Almanya İslam Cemaati Başkanı Abdurrahim Vural’ın, içinde 1.5 milyon avro para bulunan çantası gasp edildi. Deniz Feneri davasını ilk günden bu yana izleyen CHP MYK Üyesi Ali Kılıç, gasp olayını kuşkulu bulduğunu açıkladı ve “Bu işin altında bir çapanoğlu var’’ dedi.
Kılıç yaptığı açıklamada, olayı inandırıcı bulmadığını söyledi ve “Kara para aklama operasyonu olabilir. Bu örnek bile, cemaat içinde paraların nasıl el değiştirdiğini ortaya koymaktadır” dedi. Jet-Pa ve Kombassan örneklerini vererek benzer olayların yaşandığını anlatan Kılıç, şöyle devam etti:
“Paranın Alman hükümeti tarafından Müslümanların topluma entegre çalışmalarında kullanılmak üzere verildiği iddia ediliyor. Bu kadar yüksek miktardaki parayı hükümet vermez. Verse bile Almanya’da dernekler yasası bellidir. Bir proje varsa, para aşamalı olarak verilir. Proje süresince faturalar ibraz edildikten sonra ödeme yapılır. Bu olayda farklı bir tezgah var.”
KAYNAĞINI AÇIKLAMADI…
Vural, geçen hafta bir çalışanına içinde 1.5 milyon avro bulunan bir çanta verdiğini ve Deutsche Bank’a yatırmasını istediğini, ancak bankanın kasa olmadığı gerekçesiyle parayı teslim almadığını ileri sürmüştü. Kuryenin bankadan çıkıp ‘İslam Cemaati’ merkezine gelirken saldırıya uğradığı ve genç bir kişinin para dolu çanta ile kaçtığı belirtilmişti. Vural’ın avukatı, paranın kaynağı ve hangi amaçla kullanılacağı konusunda “polisin soruşturmasını tehlikeye atmamak için” bir açıklama yapmadı. Vural da daha önce Milli Görüş bünyesindeki yolsuzluklar nedeniyle tutuklanmıştı.
(HABER MERKEZİ)


ÖNCEKİ HABER

Doğan: Özkök görevini yapsın, konuşsun

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Şevkin: Tarım desteğinde kanunlara uyulmuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa