01 Şubat 2010 00:00

Bitlis’te mühimmat bilmecesi!

BİTLİS’in Hizan ilçesinde evinde yapılan aramada çok sayıda mühimmat ele geçirilen eski geçici köy korucusu Abidin Arslan, mühimmatların korucu olarak ...

Paylaş

BİTLİS’in Hizan ilçesinde evinde yapılan aramada çok sayıda mühimmat ele geçirilen eski geçici köy korucusu Abidin Arslan, mühimmatların korucu olarak görev yaptığı dönemde devlet tarafından verildiğini, görevden ayrılmasına rağmen mühimmatların istenmediğini söyledi. Jandarma ise Arslan’ın koruculuk yapmadığını söyledi.
Bir ihbar üzerine jandarma tarafından Oymapınar (Best) köyündeki evine baskın düzenlenen geçici köy korucusu olan Abidin Arslan’ın evinde 2 el bombası, 3 Kalaşnikof ve çok sayıda Kalaşnikof mermisi ele geçirildi. Hizan İlçe Emniyeti’ndeki sorgusunun tamamlanmasının ardından savcılığa sevk edilen Arslan, tutuklanması talebiyle Hizan Asliye Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme, mühimmatların ruhsatının olmaması, kaçma ve delil karartma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle Arslan’ın tutuklanmasına karar verdi. Arslan, Bitlis E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Avukatı aracılığıyla açıklama yapan Arslan, 1992-2002 yıllarında geçici köy korucusu olarak görev yaptığını, bu mühimmatın o yıllarda devlet tarafından kendisine verildiğini, fakat görevden ayrılmasına rağmen hiçbir devlet yetkilisinin kendisinden mühimmat istemediğini söyledi. Soruşturmayı yürüten savcılık tarafından jandarmadan istenen raporda ise Arslan’ın korucu olmadığı belirtildi. (BİTLİS)
ÖNCEKİ HABER

Kürtçe müzik dinlemenin cezası bir yıl hapis

SONRAKİ HABER

Fındıklı Festivalinde polis provokasyonu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa