01 Şubat 2010 00:00

Çocuk kaçıran 10 ABD’li yakalandı

HAİTİ’de, 2 aylık ile 12 yaş arasındaki 31 çocuğu kaçırdıklarından şüphelenilen 10 ABD vatandaşının yakalandığı bildirildi.

Paylaş

HAİTİ’de, 2 aylık ile 12 yaş arasındaki 31 çocuğu kaçırdıklarından şüphelenilen 10 ABD vatandaşının yakalandığı bildirildi.
Haiti Sosyal İşler ve Çalışma Bakanı Yves Christallin, 5 erkek ve 5 kadının, yanlarındaki çocuklarla birlikte Dominik Cumhuriyeti sınırında Haitili bir polis komiseri tarafından yakalandığını belirtti. Bunun evlat edinme değil, bir kaçırma eylemi olduğunu kaydeden Haitili bakan, bir çocuğun evlat edinilerek ülke dışına götürülebilmesi için ilgili kurumdan izin gerektiğini ifade etti.
YARALILARA ABD ENGELİ
Öte yandan, deprem sonrası yardım çalışmalarının sürdüğü Haiti’de görev yapan ABD’li doktorlar, ağır yaralıların ABD’ye naklinin askıya alınması nedeniyle kaygılı olduklarını ifade ettiler. BBC’ye konuşan bir doktor, kısa sürede ABD’de tedavi görmemeleri halinde, çok sayıda hastanın ölebileceğini söyledi. ABD yönetimi, çarşamba günü Haiti’den Florida eyaletine yapılan uçuşları askıya almıştı. Beyaz Saray sözcüsü, kararın “lojistik nedenlerden” kaynaklandığını bildirdi. (DIŞ HABERLER)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ÖRNEK DAYANIŞMA

SONRAKİ HABER

ABD'ye gitmek için yola çıkan binlerce mülteci Meksika sınırında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...