07 Şubat 2010 00:00

Skandal kararname!

Valiler kararnamesi skandal hatalarla dolu. İstanbul Valisi kararnameyi yalanladı. Bir başka bomba ise Tekirdağ Valisi ile ilgili.

Paylaş

Valiler kararnamesi skandal hatalarla dolu. İstanbul Valisi kararnameyi yalanladı. Bir başka bomba ise Tekirdağ Valisi ile ilgili.
İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayına sunulduğu iddia edilen Valiler Kararnamesi skandal hatalarla dolu.
Kararnamede yer alan atamalarda en önemli isim İstanbul Valisi Muammer Güler. Güler İstanbul Valiliğinden alınıp Leşkoşe’ye büyükelçi olarak atandı. Ancak bu haberin basında yer almasının hemen ardından Vali Güler bir açıklama yaparak kararnameyi ve haberleri yalanladı.
TEK BU DEĞİL
Valiler kararnamesindeki bir başka bomba hata ise Tekirdağ Valisi olduğu belirtilen Aydın Nezih Doğan’la ilgili. Haberlere göre Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan MEB Müsteşarlığına atandı.
Oysa Tekirdağ Valisi’nin bir önceki Valiler Kararnamesi ile ataması zaten yapılmıştı. Doğan yaklaşık bir yıldır Konya’da valilik yapıyor. Hatta Konya Valisi Aydın Nezih Doğan bir süre önce Hürriyet Treni’ni karşıladığı için belirli çevrelerin tepkisini çekmişti. Ayrıca kararnamede Uşak Valisi olarak görünen Kayhan Kavas’ta aylar önce merkeze alındı. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

Hani savaşmayacaklardı?

SONRAKİ HABER

Diyarbakır Belediyesi: Her canlı değerlidir, ne gerekiyorsa yapacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa