07 Şubat 2010 00:00

Bir mektubun anlattıkları

KARATAŞ Kadın Cezaevi, Pozantı Çocuk Cezaevi ve Bafra Cezaevi’ndeki siyasi tutuklu ve hükümlüler, kendilerine yönelik baskıları mektupla duyurmak istedi.

Paylaş

KARATAŞ Kadın Cezaevi, Pozantı Çocuk Cezaevi ve Bafra Cezaevi’ndeki siyasi tutuklu ve hükümlüler, kendilerine yönelik baskıları mektupla duyurmak istedi. Ancak tutukluların baskıları anlattığı mektup ailelere ulaştığında, yarısından çoğu karalanmıştı. Okunamayacak halde bulunan mektup, yine de yaşananlar hakkında ipuçları veriyordu. Yakınlarının güvenliğinden endişe eden aileler, İHD’ye başvurarak hukuki yardım talebinde bulundu.
Mektubun okunabilen kısımlarında görüş ve telefon haklarının engellendiği ifade eden tutuklu ve hükümlüler, askerler ve gardiyanlar tarafından sürekli tehdit edildiklerini belirtti. Aileler ise, yakınlarına askeri yürüyüş yaptırılmak istendiğine dikkat çekti. Karataş Kadın Cezaevi’nde koğuşlarda fareler bulunduğunu vurgulayan aileler, Pozantı Çocuk Cezaevi’nde de kaloriferlerin yakılmadığını, gece elektriklerin kesildiğini, yemeklerin bozuk çıktığını ve hasta çocukların tedavi edilmediğini belirtti. (Adana/DİHA)
ÖNCEKİ HABER

Cinayetler Ergenekon davasına dahil edilsin

SONRAKİ HABER

Youtube’un yapay zeka algoritması yanlışlıkla robot savaşı videolarını sildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa