07 Şubat 2010 00:00

Cinayetler Ergenekon davasına dahil edilsin

CUMARTESİ Anneleri, 254’üncü kez Galatasaray Meydanı’nda oturdu, kaybedenlerden hesap sordu.

Paylaş

CUMARTESİ Anneleri, 254’üncü kez Galatasaray Meydanı’nda oturdu, kaybedenlerden hesap sordu. Kayıp yakınları, JİTEM Komutanı Cemal Temizöz, Cizre Belediye Başkanı Kamil Atak ile korucuların Diyarbakır’da yargılandığı davada yer alan İhsan Aslan, Hasan Baykara, Kemal Mübariz, Mehmet Gurri Özer, İbrahim Adak, Halil Gürel ve Ali Karagöz dosyalarının Ergenekon davasına dahil edilmesini istedi.
Galatasaray’daki 254’üncü buluşmada kayıp aileleri, Temizöz’ün görev bölgesi olan Şırnak’ın Cizre ilçesi ve çevresinde yaşananları hatırlattı. Temizöz davasında gizli tanıkların verdiği ifadelerde, bu 7 kişinin nasıl öldürüldüğünün anlatıldığına dikkat çeken kayıp aileleri, “Yıllardır gözaltında kaybedilen insanlarımızın nerede oldukları konusunda her türlü bilgiyi inkar eden yetkililere sesleniyoruz. Resmi ağızlardan gelen itiraflar sizi ele veriyor. Artık yalanlarınızın arkasına gizlenemeyeceksiniz” diye seslendi.
ALIN SİZE BELGE!
Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfa’da bir araya gelen kayıp yakınları, sorumluların yargılanmasını istedi. Diyarbakır’da kayıp yakınları, Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın mahkemelere “JİTEM diye birim yok” şeklindeki bildirimine karşı JİTEM İtirafçısı Abdulkadir Aygan’ın maaş bordrosunu göstererek, “JİTEM yokmuş, buyurun size belge” yazılı dövizler taşıdı. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

BAŞYAZI

SONRAKİ HABER

Malatya'da “103 Korkmaz Barış Elçilerimizi Anıyoruz” şiarıyla bir araya gelindi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa