09 Şubat 2010 00:00

ÇAMUROĞLU BİLE TATMİN OLMADI

AKP Hükümeti’nin Alevi çalıştaylarından çıkan ön rapor, ‘açılımın mimarlarından’ AKP’li Vekil Reha Çamuroğlu’nu bile tatmin etmedi.

Paylaş

AKP Hükümeti’nin Alevi çalıştaylarından çıkan ön rapor, ‘açılımın mimarlarından’ AKP’li Vekil Reha Çamuroğlu’nu bile tatmin etmedi. Tatmin olmamakla kalmayan Çamuroğlu, “Raporun içi boş, atılması gereken adımlar atılmıyor” değerlendirmesinde bulundu.
ÇALIŞTAYIN ESKİ MİMARI TEPKİLİ
AKP’nin Alevi çalıştayının ‘asıl mimarlarından’ olan, ancak son zamanlarda dışarıda kalan AKP İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu, rapora sert tepki gösterdi. Çamuroğlu, Alevi açılımının bir siyasi süreç olduğunu vurgulayarak, ilk çalıştayda taleplerin belli olduğunu, bu çalıştaya ise gerek olmadığını savundu. Çamuroğlu özetle şunları söyledi: “Raporun içi boş. Birinci çalıştay tamamen amacına uygun yapıldı ve talepler çok açık net belliydi. Alevi hakları ile ilgili atılması gereken adımlar atılmıyor. Alevilere karşı muazzam bir ayırımcılık var. Bütün cemevleri ibadethane yapılsa, bütçeden pay aktarılsa sorunlar çözülmeyecek. Çünkü asıl atılması gereken adımlar atılmadıkça, sosyal ve kültürel ayrımcılık bitmez.” (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

AKP’li başkana talih kuşu!

SONRAKİ HABER

Sakarya'da ırkçı saldırı: Tarım işçisi Şirin Tosun kafasından vuruldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa