09 Şubat 2010 00:00

Elektrikli cihaz kullanan yanıyor!

ADANA’nın Sarıçam ilçesinde bir mahallede elektrik enerjisindeki ani yükselmeler vatandaşları tedirgin ediyor.

Paylaş

ADANA’nın Sarıçam ilçesinde bir mahallede elektrik enerjisindeki ani yükselmeler vatandaşları tedirgin ediyor. Geçtiğimiz hafta voltaj yüksekliğinden bir evde yangın çıktı, 4 ailenin ise elektrikli cihazları hasar gördü. Mahalle halkı, Elektrik Kurumu’nun gerekli tedbirleri almasını istiyor. Merkez Sarıçam ilçesi Şahintepe Mahallesi’nde elektrik enerjisinden kaynaklanan sorunlar bitmek bilmiyor. Geçen hafta voltaj yüksekliğinden dolayı evinde yangın çıkan İşçi Ahmet Daldı, “Ne yapacağımızı bilemez bir haldeyiz. Yetkilileri göreve çağırıyoruz. Evimdeki yangın gündüz değil gece olsaydı ne yapardık. Mahalle halkının sorunlarına kulak versinler” dedi.
BÖYLE ŞEY OLUR MU?
Müzeyyen Ketboğa, voltaj yüksekliğinden dolayı buzdolabının yandığını belirterek TEDAŞ’ın zararını karşılamasını istedi. Aynı sokakta 43 numaralı evin sahibi Asya Akça, ısınmak için kullandıkları elektrikli sobanın elektrik dalgalanmasından dolayı arızalandığını bildirirken, Selma Şirin, elektrikli şofbenin yüksek akımdan zarar gördüğünü anlattı. Şirin, “Elimiz yüreğimizde elektrikli cihaz çalıştırıyoruz. Böyle şey olur mu, bu soruna bir son verilmesini istiyoruz” diye konuştu. Şahintepe Mahalle Muhtarı Mustafa Gül ise elektrik enerjisindeki ani dalgalanmayı lambalardan tahmin ettiklerini anlatarak, bu konuyla ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını bildirdi. Gül, TEDAŞ’ın sorunun çözümü için çalışma yapmasını istedi.
TEDAŞ NE DİYOR?
Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi yetkilileri, voltaj yüksekliğinden cihazları yanan vatandaşların kendilerine başvurmasını istedi. Yetkililer, o bölgede inceleme yapılmasının ardından sorun tespit edilirse, kendilerine başvuran kişilerin elektrikli cihazlarının tamir ve bakım giderlerini kurumun karşılayacağını bildirdi. (ADANA)
ÖNCEKİ HABER

ilber Ortaylı’ya istifa çağrısı

SONRAKİ HABER

İmamoğlu'nun ziyareti sırasında görev yapan Anıtkabir komutanına ceza

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa