09 Şubat 2010 05:00

Şırnak’ta minibüs tarandı; 1 ölü

ŞIRNAK’ın Uludere ilçesine bağlı Ortabağ köyü ile Ortasu köyü arasında hareket halindeki bir minibüsün taranması sonucu Şoför Hecer Uslu yaşamını yitirdi.

Paylaş

ŞIRNAK’ın Uludere ilçesine bağlı Ortabağ köyü ile Ortasu köyü arasında hareket halindeki bir minibüsün taranması sonucu Şoför Hecer Uslu yaşamını yitirdi. Ateşin askerler tarafından açıldığı iddia ediliyor.
Yaşamını yitiren Hecer Uslu’nun yakınları, Cumhuriyet Savcısı’na verdikleri ifadelerinde, Uslu’nun askerler tarafından vurulmuş olabileceğini söylediler. Yakınları, önceki akşam saat 10.00 sıralarında Orbağ Köyü Jandarma Karakolu’ndan askerlerin, Ortasu Köyü’nde ticari minibüs şoförü olan Ramazan Ark’ı arayarak, “Bizim bir subayımız karayolu üzerindedir. Onu al getir karakola” dediğini belirterek; “Ramazan Ark olay yerinde minibüsün tarandığını, Hecer Uslu’nun yaralı olarak yerde yattığını ve yanında bir subayın olduğunu görüyor. Hemen Uslu ve subayı alıyor Ortabağ Köyü Jandarma Karakolu’na götürüyor” dediler. Kendilerine haber verilmeden saat 02.00’ye kadar Uslu’nun karakolda bekletildiğini söyleyen yakınları, 4 saat sonra Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını buradan hastaneye sevk edilen Uslu’nun aşırı kan kaybından dolayı 06.30 sıralarında yaşamını yitirdiğini kaydettiler.
Olayın nasıl geliştiği henüz netlik kazanmazken bazı ajanslar haberi, ‘asker dur ihtarına uymayan minibüse ateş açtı’ şeklinde duyurdu.
(ŞIRNAK)
ÖNCEKİ HABER

İşçiler Hüseyin Çelik’i protesto etti

SONRAKİ HABER

İSMEK ihalelerini 15 yıldır Beyaz Holdin'e bağlı şirketler almış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa