10 Şubat 2010 00:00

MİT’in başına getirilecek isim bulundu

AKP Hükümeti’nin 4 kez görev süresini uzattığı MİT Müsteşarı Emre Taner’in yerine getirilecek isim bulundu.

Paylaş

AKP Hükümeti’nin 4 kez görev süresini uzattığı MİT Müsteşarı Emre Taner’in yerine getirilecek isim bulundu. Sonhaber internet sitesinin haberine göre Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de hemşehrisi olan Ahmet Köksoy’un MİT Müsteşarlığı’na getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. MİT’te Erzincan olaylarının sıkıntısı devam ederken, müsteşarlık koltuğuna getirilmesine kesin gözüyle bakılan isim, yeni bir tartışma yarattı. Köksoy’un, daha müsteşar yardımcısı olmadan bir numara yükseltilmesinin, teşkilat içinde ayrı bir sıkıntı yarattığı iddia edildi. Benzer bir durum eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’da da meydana gelmişti.
GÜL’DEN REST
Bu arada Ahmet Köksoy isminin iktidarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kanadında da sıkıntıya yol açtığı bildiriliyor. Sıkıntının Devlet Bakanı Cemil Çiçek vasıtasıyla Cumhurbaşkanı’na iletilmesi ve yapılan tüm kulislere rağmen Gül’ün, “Benim önüme Ahmet Köksoy’dan başka isim getirmeyin” deyip işi kestirip attığı iddia ediliyor.
4 DEFA UZATILDI
Görev süresi dördüncü kez uzatılan MİT Müsteşarı Emre Taner’in mayıs ayında emekli olması bekleniyor. İstihbarat kaynakları, Taner’in mayıs ayını beklemeden mart ayı içinde emekli olabileceğini ve Ahmet Köksoy’un koltuğa oturacağının altını çiziyor. Hatırlanacağı üzere Emre Taner, AKP kaynakları tarafından “Kürt açılımının mimarı” olarak nitelendiriliyor.
(HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

BDP SALDIRGANLARI TOPTAN’LA BAĞLANTILI!

SONRAKİ HABER

Üniversite öğrencileri gelecekten kaygılı