10 Şubat 2010 00:00

RTÜK başkanı ‘Sigarasız olur mu’ diyor ama...

SİGARA yasağının televizyon ekranını buzlu cama çevirmesine, sonunda RTÜK’ten bir itiraz geldi.

Paylaş

SİGARA yasağının televizyon ekranını buzlu cama çevirmesine, sonunda RTÜK’ten bir itiraz geldi. Ama RTÜK’ün yeni başkanının önerisi, buzlama yerine bir kanalın uyguladığı gibi “çiçeklendirme”!
RTÜK’ün yeni başkanı Dursun, sigaralı sahnelere uygulanan buzlamanın eski filmlere hiç yakışmadığını belirterek CNBC-e’nin buzlama yerine kullandığı çiçek görüntülerini hoş bulduğunu söyledi. Zahid Akman’dan sonra RTÜK Başkanı olan Davut Dursun, Hürriyet gazetesine verdiği röportajda televizyonlardaki sigaralı görüntülere yapılan buzlamayı eleştirdi.
Görüntülerin buzlanmasına muhalefet şerhi koyduğunu hatırlatan Dursun, CNBC-e’nin sigaranın üstüne yerleştirdiği çiçekleri hoş bulduğunu belirtti. “Sigaraya uygulanan buzlama, yasanın çıktığı tarihten önceki eserlere uygulanmamalı diye savunmuştum muhalefet şerhini. Yasa ayrım yapmadı. 20 sene önce üretilmiş filmdeki sigara sahnesini de yasaklıyor. Yayıncılar buzlamak zorunda kalıyor.” Dursun, çiçek savunusunu böyle ifade etti.
“Birtakım filmler, sigarasız olmuyor” diyen Dursun, “Düşünün Malcolm X’i, sigarasız nasıl olur?” diye sordu. Ancak, RTÜK, eğer filmler sigarayla yayınlanırsa o kanala ceza veriyor. (MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

TANRININ ESERİ ŞEYTANIN PARÇASI TNT 21.15

SONRAKİ HABER

CHP, Tank Palet fabrikasının özelleştirme iddiası üzerine oturma eylemi başlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa