11 Şubat 2010 05:00

Fırsat değil siz kaçtınız

SEÇİLDİKTEN sonra ilk grup toplantısında konuşan BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı’nın ‘fırsat kaçtı’, Başbakan’ın ‘zemin yok’ sözlerine yanıt verdi.

Paylaş

SEÇİLDİKTEN sonra ilk grup toplantısında konuşan BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı’nın ‘fırsat kaçtı’, Başbakan’ın ‘zemin yok’ sözlerine yanıt verdi. Fırsatı kaçıranın, elinin tersiyle itenin AKP olduğunu söyleyen Demirtaş, Anayasa değişikliğinin seçim malzemesi yapıldığını belirtti.
“Demokratik bir anayasa değişikliği için diyaloga ve tartışmaya hazırız” diyen Demirtaş, hükümete var olan hazırlıkların birleştirilip hemen Meclis’e getirilmesini önerdi. Demirtaş, “Meclis’te yeterli çoğunluk bulunamazsa halka gidelim” dedi.
Demirtaş, konuşmasına BDP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyı da kınadı.
BDP İLÇE ÖRGÜTÜNE SALDIRI KINANDI!
KOCAELİ Emek ve Demokrasi Platformu, BDP Genel Merkezi ve Çayırova İlçe Örgütüne yapılan saldırıyı kınamak için BDP Kocaeli İl Örgütü binası önünde basın açıklaması yaptı.


ATALAY’DAN ZİYARET
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BDP Genel Başkanlığına seçilen Selahattin Demirtaş’ı, Meclisteki makam odasında ziyaret etti. Basına kapalı yapılan ve yarım saat süren ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Atalay, ziyaretin tebrik amaçlı olduğunu söyledi.
ÖNCEKİ HABER

Ailelerden komisyon talebi

SONRAKİ HABER

Kazakistan’da tren, yolcu otobüsüne çarptı: 3 ölü, 3 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa