11 Şubat 2010 00:00

‘İşsizler kervanına 60 bin kişi ekleniyor’

MUAYENEHANE emekçileri, Tam Gün Yasası ile birlikte 60 bin muayenehane çalışanın da işsizler kervanına katılacağına dikkat çekti.

Paylaş

MUAYENEHANE emekçileri, Tam Gün Yasası ile birlikte 60 bin muayenehane çalışanın da işsizler kervanına katılacağına dikkat çekti.
Muayenehane emekçileri dün Yüksel Caddesi’nde yaptıkları açıklama ile “Tam Gün Yasa Tasarısı” na tepki gösterdiler. Burada “Tam Gün işimizden olduk”, “Sayın Başbakan diklenmiyoruz dik duruyoruz” yazılı pankartlar açan emekçiler adına konuşan Nejla Ponpe, İtirazlara rağmen çıkarılan “Tam Gün Yasası” ile birlikte 60 bin muayenehane çalışanının da işsizler kervanına katılacağını söyledi.
YASA MECLİSTEN SOLUKSUZ GEÇTİ
Ponpe, Yasa Meclis Genel Kurulu’nda görüşülürken TBMM’de bazı milletvekilleriyle görüşmeye çalıştıklarını, kimisinin “Yapacak bir şey yok, başınızın çaresine bakın” dediğini, kimisinin de “Biz sizi unutmuşuz” dediğini dile getirdi. TBMM’den ayrılırken sadece kendi kendilerinden fayda görebileceklerini fark ettiklerini ifade eden Ponpe, yasa Meclis’te tartışılırken, 60 bin ve aileleri ile birlikte 200 bini aşan insandan hiç söz edilmediğini söyledi. Ponpe, “Bizi görmediler, duymadılar… Ama biz varız. 60 bin insan. Bu yasayı Meclis’te soluksuz bir şekilde geçiren bize iş bulmak zorundadır” dedi. Ponpe, yasanın emekçileri işsizliğe sürüklediğinin, sağlık emekçilerini köleleştirdiğinin ve sağlık hizmetlerinin de mal gibi alınıp satılır bir hale getirdiğini ifade etti. Artık sessiz kalmayacaklarını dile getiren Ponpe, mağduriyetleri giderilene kadar mücadele edeceklerini söyledi.
Eyleme SES, DİSK’e bağlı Devrimci Sağlık-İş ve Sosyal-İş’te destek verdi. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Polis yazdı, savcılık oynuyor!

SONRAKİ HABER

İngiltere'de bir tırda 1'i çocuk 39 kişinin cesedi bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa