12 Şubat 2010 00:00

Asker ‘isyan’ mı ediyor?

GENELKURMAY Başkanı İlker Başbuğ yine çok sert bir açıklama yaptı. Amirallere suikast iddianamesini rezalet olarak nitelendirdi.

Paylaş

GENELKURMAY Başkanı İlker Başbuğ yine çok sert bir açıklama yaptı. Amirallere suikast iddianamesini rezalet olarak nitelendirdi. Bu açıklamalar karşısında hükümet ise sessizliğini koruyor. “Askerle her konuda paslaşıyoruz” diyen Başbakan, henüz bir değerlendirme yapmadı.
Herkes Oramiral Eşref Uğur Yiğit’in, intihar eden albayın cenazesinde “Bu bir onur intiharıdır. Yargılama yapmadan önce herkes kendine sorsun. Aynı şey benim başıma gelsin ne yapardım diye... Bu ithamlar karşısında susmak mümkün değil” çıkışını tartışıyordu. Bu tartışmalar arasında bir sert açıklama da Başbuğ’dan geldi.
‘YETER YAHU!’
Başbuğ’un gündeminde amirallere suikast iddianamesi vardı. “Böyle rezillik olur mu, yeter yahu!” sözleriyle öfkesini dile getiren Başbuğ, “Suikast girişimiyle ilgili tek satır var mı? Hani suikast yapacaklardı komutanlarına? Bunun hesabını kim verecek?” dedi.
BAŞ BAŞA GÖRÜŞME
Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile görüştü. Başbakanlık Resmi Konutu’nda gerçekleşen haftalık olağan görüşme, yaklaşık 1 saat 10 dakika sürdü. Görüşmede açıklamaların gündeme gelip gelmediği ise merak konusu. (HABER MERKEZİ)
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Mahkemeden ders gibi karar

SONRAKİ HABER

BAŞBAKAN SANATÇILARA AÇILINCA!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...