12 Şubat 2010 00:00

Sinop ve Mersin gözden mi çıkarıldı?

SİNOP Çevre Platformu tarafından yapılan yazılı açıklamada, AKP Meclis Grubu’nda açılan pankartı paçavra olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan’a tepki gösterildi.

Paylaş

SİNOP Çevre Platformu tarafından yapılan yazılı açıklamada, AKP Meclis Grubu’nda açılan pankartı paçavra olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan’a tepki gösterildi. Grup toplantısında açılan pankartın Sinop ve Mersin halkının nükleer santrallere tepkilerinin ifadesi olduğunun belirtildiği açıklamada, “Halkın haklı tepkisini hiçe sayan, değersiz olarak nitelendiren Başbakan’a sormak gerek; içinde bulunduğunuz Yüce Meclis, Sinop ve Mersin milletinin meclisi değil midir? Yoksa, Sinop ve Mersin gözden çıkarılmış mıdır?” denildi.
Bütün uyarılarına rağmen 24 Eylül 2008 tarihinde ihaleye çıkan Mersin/Akkuyu nükleer santral ihalesinin Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun verdiği karar ile sona erdiğine dikkat çekilen açıklamada, “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış gibi Rusya ziyareti sırasında imzalanan nükleer santral anlaşması da Türkiye Cumhuriyeti’nin yasalarına aykırıdır” denildi.
Açıklamada son olarak, kirli enerji kararlarına karşı sonuna kadar hukuki, meşru eylem ve etkinliklerin süreceği bildirildi. (Sinop/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Mesele sadece katsayı değil!

SONRAKİ HABER

Mobilya fabrikasında çalışan İşçi Erol Karaş’ın sol kolu makineye sıkıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa