12 Şubat 2010 00:00

Demirtaş ve Kışanak tutukluları ziyaret etti

BDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak, Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan partililerinin görüşüne gitti.

Paylaş

BDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak, Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan partililerinin görüşüne gitti.
Cezaevi önünde basın mensuplarına konuşan Demirtaş, 14 Nisan’da kapatılan DTP’ye ve 24 Aralık’ta BDP’ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlar sonucu 1500 partilinin gözaltına alındığını, 900’ünün tutuklandığını söyledi. Tutuklu bulunan arkadaşlarının hâlâ mahkemeye çıkarılmadığını, belirten Demirtaş, tutuklu arkadaşlarının en kısa zamanda serbest bırakılması gerektiğini belirtti.
Demirtaş, “Eğer hükümet Demokratik Açılım’da yıpranmış ve sıfıra inmiş olan samimiyetini göstermek istiyorsa, işe bu arkadaşlarımızın serbest bırakılması ile başlamalıdır” dedi. Demirtaş, “Bundan sonra tutuklu bulundukları her gün AKP için siyasi bir kayıptır. Bu tutum, AKP Hükümeti’nin demokratik siyaseti engelleme çabası olarak görülecek ve konuya böyle yaklaşılacaktır. Biz arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını ve bu siyasi darbeye bir son verilmesini istiyoruz” dedi.
(DİYARBAKIR)
ÖNCEKİ HABER

İran’da gövde gösterisi ve protesto

SONRAKİ HABER

Akdeniz'de 4.9 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa