12 Şubat 2010 05:00

Gazze’ye hava saldırısı

İSRAİL’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırısında 1 militanın öldüğü, 2 kişinin yaralandığı bildirildi.

Paylaş

İSRAİL’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırısında 1 militanın öldüğü, 2 kişinin yaralandığı bildirildi.
İsrail ordusundan bir sözcü, hava saldırısının, Filistinli militanlarca İsrail-Gazze sınırında görev yapan askeri devriyeye karşı düzenlenen saldırının ardından gerçekleştirildiğini söyledi.
Gazze Şeridi’nde görev yapan Filistinli sağlık görevlileri, İslami Cihad grubuna mensup bir militanın öldürüldüğü saldırıda, iki Filistinli kız çocuğunun yaralandığını belirttiler.
FİLİSTİN POLİSİ İSRAİL ASKERİNİ ÖLDÜRDÜ
Öte yandan, İsrail ordusundan yapılan açıklamada, kuzeydeki Zatara (Tapuah) askeri kontrol noktası yakınlarında meydana gelen olayda, polis memurunun, trafik ışığında aracında durmakta olan askere, arabanın camından saldırdığı belirtildi.
Açıklamada, göğsünden aldığı bıçak darbesiyle yaralanan askerin kaçmaya çalıştığı, ancak bilincini kaybetmesi üzerine aracının kontrolden çıktığı ve ters döndüğü de kaydedildi.
Filistin Başbakanı Selam Fayyad, “ulusal çıkarlarla çatıştığını” dile getirdiği olayı kınadı. Batı Şeria’daki yerleşim yerlerine yönelik “barışçıl direnişi” desteklediğini belirten Fayyad, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için ise gerekli adımları atmaya söz verdi. Mahmud El-Hattib adlı zanlının yakalandığı ve sorgulanmakta olduğu bildirildi. (DIŞ HABERLER)
ÖNCEKİ HABER

Eski diktatöre 30 yıl hapis cezası

SONRAKİ HABER

Kayseri Talas Belediyesi, Selena Gomez'e fotomontajla başörtüsü taktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa