13 Şubat 2010 00:00

Katilin sanal arkadaşları

Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürüldüğü Agos gazetesine bu kez de sanal saldırı yapıldı.

Paylaş

Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürüldüğü Agos gazetesine bu kez de sanal saldırı yapıldı. Agos’un sitesini “hack’leyen” saldırganlar, düşük cümlelerle yazdıkları mesajda tehditler savurdu.
Agos gazetesinin İnternet sitesi hacklendi. Siteye, Hrant Dink’in katil zanlısı Ogün Samast’ın Samsun’daki karakolda çekilen resmi konuldu. Sayfada “Ogün Samast’a selam olsun” cümlesiyle başlayan tehdit dolu bir mesaj da yer aldı.
“Ya sev ya terk et” ifadesinin yer aldığı mesajda, yeni Ogün Samast’ların yolda olduğu iddiasıyla tehditler sürdürüldü. “Sitenizde bulundurulmayan Türk bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti Adına Yapılan bu eylemimiz daha geniş ve mevcut iktidar karşıtlarına karşın zehir gibi dağılacak ve bu yöndeki herkez bundan etkilenecektir” diyen saldırganlar, kendilerini “Nefret Chirkef Müco Bond Bey” ve “Ak Hacker’s” ifadeleriyle tanıttı.
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 19 Ocak 2007’de gazete binası önünde uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirmişti. Üç yıldır devam eden dava, gündemdeki yerini koruyor.
(MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Eylemden değil, reklamsızlıktanmış!

SONRAKİ HABER

Bingöl'deki madencilik projesine Danıştay "dur" dedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa