14 Şubat 2010 00:00

Mamak’ta muhtarların ortak derdi ulaşım

Mamak’ta yıllardır çözüm bekleyen ulaşım sorunu çözülmedi. Nüfus hızla artarken, otobüs sayısındaki artış devede kulak kalıyor. Hal böyle olunca Mamak’lıların ulaşım çilesi de bitmek bilmiyor.

Paylaş

Mamak’ta yıllardır çözüm bekleyen ulaşım sorunu çözülmedi. Nüfus hızla artarken, otobüs sayısındaki artış devede kulak kalıyor. Hal böyle olunca Mamak’lıların ulaşım çilesi de bitmek bilmiyor. Gazetemize konuşan General Zeki Doğan, Şahintepe ve Ege Mahallesi muhtarları sorunun bir an önce çözülmesini talep ettiler.
Mamak öteden beri ulaşım sorununun can yaktığı bir ilçe. Artan şikayetler üzerine Mamak hattında çalışan otobüslerin sayısı 275’ten 285’e çıkarıldı. Ancak 10 otobüs kuyrukları azaltmadı. Mamak’ın ulaşım sorunu son olarak Kızılay’da otobüsün gecikmesine tepki gösteren vatandaşların polis tarafından gözaltına alınmasıyla yeniden gündeme geldi. General Zeki Doğan, Şahintepe ve Ege Mahallesi muhtarları vatandaşın yaşadığı eziyeti gazetemize anlattılar.
Yıllardır Ege mahallesinde ikamet ettiğini belirten Ege Mahallesi Muhtarı Ali Kahraman, kendisinin de ulaşım sıkıntısı yaşadığını belirtti. Kızılay’da bazen 50 dakika otobüs beklediğini anlatan Kahraman, Ege Mahallesi’ne verilen otobüs sayısının yetersiz olması nedeniyle gerek öğrencilerin, gerek işe giden ailelerin çok büyük sıkıntı yaşadığını belirtti. Kahraman, “Bugün almış olduğum bilgiye göre mahallemizde otobüs sayısı üç adet artmış. Umarım bundan sonra da artmaya devam eder ve ulaşım sorunumuz çözülür. Ulaşım sorunumuz çözülmez ise çeşitli sivil toplum örgütleriyle yan yana gelerek mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
MAHALLE NÜFUSU 20 BİN ARTTI, OTOBÜS SAYISI AYNI
Şahintepe Mahellesi Muhtarı Hüseyin Aslan da, mahallelerinin en büyük sorununun ulaşım sorunu olduğunu defalarca gerekli mercilere ilettiklerini söyledi. Aslan, “Sorunu ‘Ha bugün, ha yarın çözeceğiz’ diyerek, bugüne kadar ertelediler. Mahalle nüfusu 7 binden, 27 bine ulaştı. Yaklaşık üç kat arttı. Ancak otobüs sayısı artmadı” dedi. Aslan, ayrıca Şahintepe ve Misket Mahallelerinden Kızılay’a otobüs olmadığının altını çizerek, bu hattın da açılmasını talep etti. Aslan, Şahintepe-Kızılay ve Misket-Kızılay hatları da eklenirse ulaşım sorununun ciddi oranda hafifleyeceğini belirtti. (Ankara/EVRENSEL)
İbrahim Kale
ÖNCEKİ HABER

Hasankeyf’teki kamulaştırmaya iptal

SONRAKİ HABER

23 yaşındaki asansör teknisyeni akıma kapılarak öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa