15 Şubat 2010 00:00

Belediye başkanı da baz istasyonlarına karşı

BORNOVA Atatürk, İnönü, Kızılay ve Evka-4 mahallelerinde mantar gibi çoğalan baz istasyonlarına karşı muhtarların ve mahalle halkının yürüttüğü çalışmalar sonuç vermeye başladı.

Paylaş

BORNOVA Atatürk, İnönü, Kızılay ve Evka-4 mahallelerinde mantar gibi çoğalan baz istasyonlarına karşı muhtarların ve mahalle halkının yürüttüğü çalışmalar sonuç vermeye başladı.
İSTEDİĞİNİZ YERE İMZA ATARIM
Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ile toplantı yapan mahalle temsilcileri, başkana mahalledeki çalışmaları anlattılar. Belediye Başkanı Sındır, “Baz istasyonları ile ilgili sorunları biliyorum. Bu konuda istediğiniz yere imza atarım. Ben yıllardır çevre sorunlarına karşı mücadele ettim, bu da mücadele edilmesi gereken önemli bir sorundur” dedi.
İzmir Öğrenci Velileri Derneği Başkanı Orhan Yüce, yaptıkları çalışmaları aktararak, başkanın duyarlılığına teşekkür etti. İmza kampanyasının 28 Şubat’a kadar süreceğini ve bu tarihte halk toplantısı yapacaklarını belirten Yüce, Başkan Sındır’ı da toplantıya davet etti.
MUHTARLAR KONUŞTU
Ziyarette söz alan Atatürk Mahallesi Muhtarı Pakize Namdar, muhtar olarak çok uğraştığını, halktan çok şikayet aldığını ama bir çıkış bulamadığını belirterek, “Bu çalışmayı halk sahiplenirse, sesini duyurursa sonuç alabiliriz” dedi.
İnönü Mahallesi Muhtarı Hamdi Kanlıoğlu ise “İmzalarla birlikte valiliğe tepkimizi duyurmaya çalışacağız. Çözüm ancak böyle olur” dedi. Ziyarete katılanlar da daha etkili ve geniş bir çalışma yapmayı hedeflediklerini belirttiler. (İzmir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Liseliler eğitimdeki sorunları halka anlatıyor!

SONRAKİ HABER

Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca'nın evine polis baskını

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa