15 Şubat 2010 00:00

Telekom işçileri 5 liraya çıkardı

Haber-İş İstanbul 1 No’lu Şube üyesi Telekom işçileri, Tuzla tersane işçilerinin başlattığı “1 liranı paylaş” kampanyasını 5 liraya çıkardı.

Paylaş

Haber-İş İstanbul 1 No’lu Şube üyesi Telekom işçileri, Tuzla tersane işçilerinin başlattığı “1 liranı paylaş” kampanyasını 5 liraya çıkardı. Bu kampanya, Bayrampaşa’da TEKSİF Topkapı Şubesi’nin katılımıyla daha da büyüdü.
Kampanyaya desteğin oldukça iyi olduğunu söyleyen Telekom işçisi Erdal Oflaz, bu kampanyayı yerellerden örgütlemenin önemli olduğunu vurguladı. Telekom işçileri olarak hükümetin TEKEL işçilerine köleliği dayattığını ifade eden ve “Tüm sendikalar elini taşın altına koymalı. TEKEL işçileri yılmasınlar, kesinlikle sinmesinler. Hep birlikte başaracağız. Bizler sahip çıktığımız sürece kazanacağız” diyen Oflaz, TEKEL işçilerinin kazanımının tüm işçilerin kazanımı olduğunu vurguladı.
TEKSİF Şube Başkanı Naim Akın da 4-c’ye karşı olduklarını belirterek, “TEKEL işçilerinin yaşadığı süreci biz de Sümerbank’ta yaşadık. Binlerce arkadaşımız işsiz kaldı. O yüzden TEKEL işçilerinin yaşadıklarını çok iyi anlıyoruz” dedi. TEKEL direnişinin tüm Türkiye’ye yayıldığını ve dünya işçi sınıfına örnek olduğunu belirten Akın, kampanyaya dair ise şunları söyledi: “1 lira demek 1 ekmek demek. Yarın öbür gün bu artacak. 2 lira, 3 lira, 5 liraya kadar çıkacaktır. Herkes TEKEL işçilerine destek olmalı.” (İSTANBUL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

HEY Tekstil’de TEKEL haberi dinlemek yasak

SONRAKİ HABER

HDP'den Trump'ın "Ortadoğu Planı"na tepki: Tek taraflı anlaşmalar barışı sağlayamaz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...