15 Şubat 2010 00:00

Başkanın öğretmeni Teftiş Kurulu başkanı oldu

ERZURUM Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Ahmet Küçükler hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığı yolunda rapor veren ve Küçükler 1991 yılında imam ...

Paylaş


ERZURUM Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Ahmet Küçükler hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığı yolunda rapor veren ve Küçükler 1991 yılında imam hatip lisesinde öğrenciyken tarih öğretmeni olan Cahit Dumludağ, belediyenin Teftiş Kurulu başkanlığı görevine getirildi.
Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 16 yıldan beri müfettişlik ve Teftiş Kurulu başkanlığı yapan Dumludağ, boş bulunan Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu başkanlığı görevine geçtiğimiz hafta başladı.
4.3 MİLYON LİRALIK USULSÜZ HARCAMA
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, sonradan iptal edilen Kiremitliktepe’deki rekreasyon alanı inşaatı için 4.3 milyon liralık usulsüz harcama yaptığı iddiasının soruşturmasını, merkeze alınan Vali Sami Bulut’un talimatı ile geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Teftiş Kurulu Başkanı olan Cahit Dumludağ’a vermişti.
Cahit Dumludağ da öğrencisi olan Başkan Ahmet Küçükler’i aklayarak, hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığı yolunda rapor vermişti.
(HABER MERKEZİ)

GERÇEKTEN ‘AYIP OLMUYOR MU’?


BAŞBAKAN Erdoğan, yine TEKEL işçilerine çattı. Her fırsatta işçileri suçlamayı ihmal etmeyen Erdoğan, bu tavrını sürdürdü. Erdoğan, “Ayıp olmuyor mu” diye sordu!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’ndan Katar’a hareketinden önce yaptığı açıklamanın ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Başbakan Erdoğan, “kapatılan işletmelerin arazilerinin çok ucuza kapatılmak istendiği” yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine, “Bunu da açıkça söyleyeyim. Medyada bunun takibini yapanlar, önce kendi patronlarına baksınlar, ondan sonra da bu süreci izlesinler” diyerek kendisini savundu.
ABARTILIYORMUŞ!
Başbakan Erdoğan, TEKEL işçileri konusunun çok abartıldığını, Ankara’da eylemde olan işçiler sanki TEKEL işçilerinin hepsiymiş gibi davranıldığını ileri sürdü.
Açıklamalarında bununla da yetinmeyen Başbakan, işçilerin ortak ve kararlı mücadelelerinin kamuoyunca bilinmesine karşın “Şu anda TEKEL ile ilgili 8 bin 247 kişi kaldı. Belki bunun içinde sadece bir grup Ankara’daki gösterilere katılmıştır. Büyük kısmı yapılanları tasvip etmiyor” iddiasını ortaya attı. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

Baykal başbakan’ın mutsuzluğunun sırrını buldu!

SONRAKİ HABER

“Fiyat düşmesin diye kasa kasa domates ve biberi çöpe döktüler” iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa