15 Şubat 2010 00:00

Şarkı sözlerinin ustasına saygı

BEŞİKTAŞ Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, Türkiye’nin en önemli söz yazarlarından birini anıyor.

Paylaş

BEŞİKTAŞ Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, Türkiye’nin en önemli söz yazarlarından birini anıyor. Yazdığı şarkılarla bu konuda ne kadar usta olduğunu kanıtlamış olan Aysel Gürel için hazırlanan gece, bu akşam saat 20.00’den itibaren Akatlar Kültür Merkezi Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde izlenebilecek.
Türkiye’nin en önemli söz yazarlarından biri olan Aysel Gürel, özellikle Sezen Aksu’nun seslendirdiği “Ünzile”, “Firuze”, “Sitem” gibi şarkıların sözleriyle belleklerde. Yazdığı şiirlerle bu işte ne kadar usta olduğunu kanıtlarken, bir dönem oyunculuğu ile de dikkat çekmiş. Daha on beş yaşındayken “Romeo ve Juliet”te Juliet rolüyle sahneye çıkmış. Aysel Gürel, yaşamı boyunca sadece sanatçı kişiliği ile değil hayatı ve dobra sözleriyle de hep ilgi odağı olmuştu.
Önceki yıl 17 Şubat’ta kaybettiğimiz Aysel Gürel için Faruk Şüyün’ün hazırladığı etkinlik, 15 Şubat 2010’da Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Farklı sanat dallarından dostlarını ve sevenlerini bir araya getirecek geceye Atilla Atasoy, Atilla Özdemiroğlu, Baha Boduroğlu, Behzat Uygur, Doğa Rutkay, Ercan Karakaş, Garo Mafyan, Halil Ergün, Harun Kolçak, İzzet Öz, Kamil Sönmez, Mehtap Ar, Melike Demirağ, Metin Şentürk, Metin Uca, Müjde Ar, Nazan Şoray, Nilgün Belgün, Onur Akın, Oya Başar, Perihan Savaş, Selda Bağcan, Serap Aksoy, Sezen Aksu, Şahnaz Çakıralp, Timur Selçuk, Türkan Şoray, Uğur Başar ve Yonca Lodi katılacak.
(KÜLTÜR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Direniş engel tanımıyor

SONRAKİ HABER

Ekofest’te çevre mücadeleleri konuşuldu: Mücadeleleri birleştirmek gerek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa