15 Şubat 2010 00:00

Reklamlar, haber programlarına

Televizyon reklamlarıyla ilgili bir araştırma, ilginç bir sonucu ortaya çıkardı. En çok reklam alan programlar, tahmin edildiği gibi diziler değil.

Paylaş

Televizyon reklamlarıyla ilgili bir araştırma, ilginç bir sonucu ortaya çıkardı. En çok reklam alan programlar, tahmin edildiği gibi diziler değil. Tersine, reklamla ilgisi en az kurulabilecek haber programları.
Ocak ayının son haftasında, en çok reklam alan program içerikleri belli oldu. Medya Takip Merkezi’nin yaptığı araştırmaya göre ocak ayının son haftasında da, en çok reklam alan program içeriği, önceki hafta olduğu gibi haber bültenleri olmaya devam etti. Reklamveren tarafından tercih edilen bir diğer içerik türü yerli diziler ise küçük bir farkla ikinci sırada yer aldı.
Haber programları, reklam yarışı içinde yer alırsa ve reyting alabilmek için yayın akışlarını belirlerse, bunun ne gibi sonuçları olabileceği soru işaretleri yarattı.
Haberler, bir haftada 11 bin 621 tane reklam aldı ve toplam 254 bin 153 saniye reklama ayırdı. Buna karşılık, yerli diziler 10 bin 907 reklamı 240 bin 187 saniye yayınladı. Arkasından gelen kadın programları 4 bin 241 reklamı 91 bin 779 saniye yayınladı. Yerli ve yabancı filmler ise reklamlardan nasip alamadı. (MEDYA SERVİSİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Fadonun sesi Mariza geliyor

SONRAKİ HABER

ABD'ye gitmek için yola çıkan binlerce mülteci Meksika sınırında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...