16 Şubat 2010 05:00

GUL’UN FETHULLAH GULEN SEVDASI!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gittiği ülkelerdeki Türk okullarını ziyaret etmeden dönmüyor.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gittiği ülkelerdeki Türk okullarını ziyaret etmeden dönmüyor. Bu okulların Fetullah Gülen Cemaati tarafından yapıldığı ise bilinen bir sır.
Geçtiğimiz günlerde Hindistan ve Bangladeş’e giden Gül, programının son gününde eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Bangladeş’in başkenti Dakka’da bulunan Ümit Türk Okulu’nu ziyaret etti. Okulda düzenlenen karşılama programında bir Türk ve bir Bangladeşli öğrencinin söylediği “Katibim” şarkısını dinlerken duygulanan Gül, gözyaşlarını tutamadı.
TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLDİ
Programda katılımcılara hitap eden Gül, dünyanın her yerinde olduğu gibi Bangladeş’te de “ülkeler arasındaki dostluk ve kardeşliği artırmaya çalışan Türk okullarını tebrik ettiğini” söyledi. Kendilerine hazırlanan programdan dolayı teşekkür eden Gül, “Dünyanın dört bir yanına bu hizmetleri taşıyan, buralarda hizmet eden herkese teşekkür ettiğini” dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Gül, geçtiğimiz hafta Hindistan ziyareti çerçevesinde Hindistan’daki Hint-Türk Okulu öğrencileri ile de bir araya gelmişti.
HER FIRSATTA BİR ZİYARET
Basının “Türk müteşebbisleri tarafından kurulan Türk okulları” olarak tanıttığı dünyanın dört bir yanına yayılmış Fetullah Gülen okullarını, başta Gül ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olmak üzere bir çok bakan sıklıkla ziyaret ediyor.
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Afganistan Şibirgan’daki Türk Okulu’nu ve Kabil’deki Aryana Afgan Türk Lisesi’ni ve Riyad’da bulunan Uluslararası Türk Okulu’nu; Bülent Arınç, Özel Ufuk Eğitim Kurumu’nun Kişinev şubesini, Ali Babacan Pak-Türk Uluslararası Lisesi ve Senegal’in başkenti Dakar’da, Yavuz Selim Türk Okulunu’nu; Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen , Moldova’nın Gagavuzya bölgesindeki Özel Çadır-Lunga Türk Okulu’nu, Eski TBMM Başkanı Köksal Toptan da Yemen’deki bir okulu ziyaret etmişti.
TANZANYA’DA BİLE BULDU
Abdullah Gül ise Tanzanya temasları kapsamında Darusselam’daki Türk Feza Erkek Lisesi’nin mezuniyet törenine katılmıştı. Tacikistan ziyaretinde başkent Duşanbe’deki Tacik-Türk Hacı Kemal Lisesi’ne, Azerbaycan ziyareti sırasında Nahçıvan Türk Lisesi`ne ve Yemen`in başkenti Sana’daki bir Türk okuluna ziyarette bulunan Gül, Kenya’nın Başkenti Nairobi’de Ömeriye Vakfı Okullarının da resmi açılışını yapmıştı.
(HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

KATAR’DA ABD-TÜRK BÜYÜKELÇİSİ GERGİNLİĞİ

SONRAKİ HABER

CHP'li Mehmet Bekaroğlu: Demirtaş’ı serbest bırakın, çözüm süreci tekrar başlasın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa