17 Şubat 2010 00:00

‘Gücümüzü görecekler’

ÇİĞLİ TEKEL İşçileriyle Dayanışma Platformu, önceki akşam yaptığı eylemde, AKP ilçe binasına yürüdü.

Paylaş

ÇİĞLİ TEKEL İşçileriyle Dayanışma Platformu, önceki akşam yaptığı eylemde, AKP ilçe binasına yürüdü. 150 dolayında kişinin katıldığı eylemde, Çiğli Belediyesi’nin önünde buluşan kitle, daha sonra AKP ilçe binasının önüne yürüyüşe geçti.
Burada bir konuşma yapan 20 yıllık TEKEL işçisi ve direnişte dört gün açlık grevine katılan Hülya Arduç, her yerin Ankara, her yerin TEKEL olması gerektiğini dile getirdi.
Yurtiçi ve yurtdışından gelen desteklere teşekkür eden Arduç, mücadelelerinde ısrarlı olduklarını bildirdi. Platform adına ortak basın metnini okuyan Çiğli Belediyesi işçisi ve Genel-İş 5 No’lu Şube İşyeri Temsilcisi Ayhan Tural, “Gün, direnen TEKEL işçisi olma günüdür. Gün, her geçen gün ülkemizin daha da yoksullaştırılıp emperyalist yağmacılara peşkeş çekilmesine ‘hayır’ deme günüdür. Gün, bu ülkenin geleceğinden kaygı duyanların seslerini birleştirme günüdür” dedi. Tural, Çiğli Belediyesi’nin önünde her gün açılacak olan TEKEL İşçileriyle Dayanışma Platformu’nun standına herkesin destek ziyaretinde bulunması gerektiğini belirtti. Basın açıklamasının okunduğu sırada destek için korna çalan şoförlere polisin müdahale etmesi, kısa süre de olsa gerginliğe neden oldu.
(İzmir/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Meslek liseliler OSB önüne koşuyor

SONRAKİ HABER

HDP'den Trump'ın "Ortadoğu Planı"na tepki: Tek taraflı anlaşmalar barışı sağlayamaz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...