17 Şubat 2010 00:00

Çocuklardan ilaç kampanyası

NİHAT Gürcü, Hatay Yaprak Tütün’de TEKEL işçisi. 10 ve 5 yaşlarında 2 çocuk sahibi.

Paylaş

NİHAT Gürcü, Hatay Yaprak Tütün’de TEKEL işçisi. 10 ve 5 yaşlarında 2 çocuk sahibi. 10 yaşında olan oğlu, ilköğretim 3. sınıf öğrencisi. Hatay’da okulunda babasının sağlığı için arkadaşlarıyla ilaç kampanyası düzenleyip kolilerle ilaçları Ankara’da direnişte olan babasına ve arkadaşlarına, “çok sağlıklı olmaları” dileğiyle göndermiş.
Mektubuna “Hep sizi destekliyorum babacığım” diye başlamış. “Sizler için ilaç topluyoruz” deyip, “çok sağlıklı olma sözü” vermesini isteyerek göndermiş babasına. Babasına özlemini “Seni çok özledim” diye belirtiyor ve en kısa zamanda mektup göndermesini istiyor. Mektubuna, babasının sloganı “Ölmek var dönmek yok” yazmayı da ihmal etmemiş. Özleminin ve beklentisinin ifadesi olarak, “Gözümüz yolda seni bekliyoruz” dercesine mektuba iki kocaman yuvarlak açmış. Şiir yazmayı da ihmal etmemiş babasına.
“Siz en onurlu işçisiniz/Yüce TEKEL yüce/Haydi devam et mücadeleye/Siz en onurlu işçisiniz/Hayırlı yüce, TEKEL yüce...”
Oğlunun 16 Ocak’ta doğum gününde yanında olamadığını hüzünle dile getiren Nihat Gürcü ise “Direnişte olduğum için doğum gününde oğlumun yanında olamadım. Onu, onları çok özledim” diyor ve oğlunun doğum gününü kutluyor. (Ankara/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Aile boyu direniş

SONRAKİ HABER

Malatya’da köylerin birçoğuna yardım ulaşmamış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa