17 Şubat 2010 05:00

zama zingo

* Kurtlar Vadisi’nde en son “Erdoğan Operasyonu” diye bir kitap görünmüş, kitabın satışları patlama yapmış....

Paylaş

* Kurtlar Vadisi’nde en son “Erdoğan Operasyonu” diye bir kitap görünmüş, kitabın satışları patlama yapmış. Ondan önce de “Osmanlı İmparatorluğu’nda Askeri İsyanlar ve Darbeler” kitabı aynı reklam olanağından yararlanmış. İlginç bir strateji olabilir. Zaten memlekette kitap satışları çok düşük. Ver kitabı Polat Alemdar’ın eline, satışlar patlasın. Patlama mesele değil de, en azından birkaç kişi okur. Ama Polat Alemdar’ın kitaplığında da böyle Osmanlılı, operasyonlu kitaplar olur tabii, başka ne olacaktı?
* Ben demiştim, demek istemiyorum ama Çin’den arayıp da “Bu çocuk böceklere yiyecek gibi bakıyor” diyen kadına nasıl herkes inandı anlamıyorum. Kadının çok güzel bir şaka yaptığını düşünüyordum, hâlâ da öyle düşünüyorum ama bunun bir şaka olduğunu anlamadan onu takdir edemezdik. Neyse ki, Okan Bayülgen’in programında ortaya çıktı.
* Müziksiz filme müzik ödülü verme skandalı büyüdükçe büyüdü. İki Dil Bir Bavul gibi geçen yılın en önemli filmlerinden birini de ancak böyle “komik” bir haberle anabildikleri için medyayı kutlamak lazım. Şimdi de festivalin bir bakanlıkla ilgisi olmadığı söyleniyor, ama neyle ilgisi var, kim hangi kurum adına düzenliyor hâlâ belli değil. “Müziksiz filme müzik ödülü” gibi aptalca bir durumun üstüne atlamanın dışında, daha ciddi bir mesele bu. Filmin adını anmayanlar, üst üste haberler yapıyorlar, helal olsun.
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
ÖNCEKİ HABER

Çocuklardan TEKEL işçilerine

SONRAKİ HABER

İstanbul'da kadınlar İran'da Seher Hüdayari için sahaya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa