17 Şubat 2010 00:00

Çocuklardan TEKEL işçilerine

Size ilaç topladık

Paylaş

Size ilaç topladık
Sevgili baba, seni hep destekliyorum. Sınıfımda ki arkadaşlarım ilaç toplayıp size gönderdi. Çok sağlıklı olacağına söz verir misin? Seni çok özledim. Sen de mektup gönder. Doğum günümde yoktun. Buna çok üzüldüm. Ölmek var, dönmek yok!
TEKEL Marşı
Yüce TEKEL yüce,
Haydi devam et mücadeleye
Siz en onurlu işçisiniz.
Haydi yüce TEKEL haydi.
Ahmet Deniz Gürcü
(H. S. N. Eskiocak İ.Ö.O
3-A Sınıfı/Hatay)

Neden orada olduğunuzu biliyoruz
Sevgili TEKEL işçileri, merhaba, nasılsınız? İnşallah iyisiniz. Ben Yağmur, sizin neden orada olduğunuzu biliyorum. Haklarınızı arıyorsunuz. O dondurucu soğukta, yemek yemeden, çadır altında olduğunuzu biliyoruz. Hasta olduğunuzu düşündük. Bu nedenle sınıfımızda herkes ilaç topladı sizin için. İnşallah iyileşirsiniz. Haklarınıza saygı duyulur.
Yağmur Cımbız
(3-A Sınıfı/Hatay)

Cesur olduğunuz belli
Sevgili TEKEL işçileri, arkadaşım hasta olduğunuzu söyleyince çok üzüldük. Keşke hasta olmasaydınız. Orada o soğuk altında kalmasaydınız. Burada olsaydınız. Herkes sizi seviyor. Cesur olduğunuz belli. O kadar grev yapıyorsunuz. Soğukta kalıyorsunuz. Biz size ilaç gönderiyoruz. Sizi çok seviyoruz.
İlkay Eskiocak-
Yaren Şengezer
(3-A Sınıfı/Hatay)

Tüm istekleriniz olsun
Sevgili TEKEL İşçileri, çadır kurdunuz. Sobalar kurdunuz sokaklarda. Hastalandınız. Çocuklarınızdan ayrısınız. Biz sizin için çok üzülüyoruz. Dilerim tüm istekleriniz olur. Evinize dönersiniz.
Gamze Demirel
(2-A Sınıfı/Hatay)

Sizin için çok üzülüyorum
Merhaba, ben Taylan soyadım Özgün. Sizin için çok ama çok üzülüyorum. Siz inşallah daha iyi işlerde çalışırsınız. Benim ailemin hepsi burada bir tek babam Arabistan’da. Onu çok özlüyorum. Siz de ailenizi çok özlüyorsunuz değil mi?
Taylan Özgün
(2-A Sınıfı/Hatay)

Herkes sizi destekliyor
Sevgili TEKEL işçileri, uğradığınız haksızlığı televizyondan izledim. Yaptığınız açlık grevi size zarar veriyor. Ama haklısınız. Herkes sizi seviyor. Okulda öğretmenimiz ve bütün arkadaşlarım sizleri destekliyor ve çok seviyoruz.
Nazlı Oduncu
(2-A Sınıfı/Hatay)
ÖNCEKİ HABER

Gözleri ‘kör’, kulakları ‘sağır’, dilleri ‘lal’ olanlara…

SONRAKİ HABER

Sıfır Gelecek aktivistlerinden Taksim'de eylem: COP’a güvenme iklim için harekete geç

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa