18 Şubat 2010 00:00

Kadınlardan TEKEL direnişine destek

TEKEL direnişine bir destek de Kocaeli’den Emek Partili kadınlardan geldi. Belediye İş Hanı önünde bir araya gelen EMEP’li kadınlar mücadeleyi büyütme çağrısı yaptılar.

Paylaş

TEKEL direnişine bir destek de Kocaeli’den Emek Partili kadınlardan geldi. Belediye İş Hanı önünde bir araya gelen EMEP’li kadınlar mücadeleyi büyütme çağrısı yaptılar. Açıklamada konuşan EMEP İl Yöneticisi Meltem Akyol, direnişin en önemli bileşeninin TEKEL işçisi kadınlar olduğunu söyledi. TEKEL işçisi kadınların mücadelesinin tüm kadınların hak arama mücadelesi olduğunu ifade eden Akyol, “Biz her semtte ücretsiz kreşler açılmasını, çocuk ve yaşlı bakımının sadece kadınların sorunu olmaktan çıkarılmasını talep ediyoruz. Kadınlar işe, çocuklar kreşe gitsin diyoruz. Çalışma hayatındaki tüm cinsiyetçi uygulamalara son verilmeli, kadınlara güvenceli iş sağlanmalı, eğitim ve sağlık ücretsiz verilmelidir” dedi. TEKEL direnişinin bu taleplerin bayrağı haline geldiğini ifade eden Akyol, herkesi TEKEL mücadelesini büyütmeye çağırdı.
Bu arada Emek Partisi Sakarya İl Örgütü ve Sapanca İlçe Örgütü direnişteki TEKEL işçilerine destek açıklaması yaptı. İl Başkanı Turgay Yılmaz, Sakarya’da da özelleştirmelerle Donatım, Pancar Motor, Yem Fabrikası gibi kuruluşların kapandığını ve ildeki işsizliğin arttığını söyledi. Yılmaz herkesi TEKEL işçilerine destek vermeye çağırdı. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

Yığınla borç ve fatura birikti

SONRAKİ HABER

Mansur Yavaş'ın istifa çağrısı yaptığı Halk Ekmek Genel Müdürü istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa