18 Şubat 2010 05:00

‘Selzedelerin borçları ertelensin’

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, geçtiğimiz hafta yaşanan ve 4 kişinin öldüğü, milyonlarca lira da zarara yol açan sel felaketini değerlendirdi.

Paylaş

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, geçtiğimiz hafta yaşanan ve 4 kişinin öldüğü, milyonlarca lira da zarara yol açan sel felaketini değerlendirdi. Budak, yaptığı yazılı açıklamada, sel olaylarının, gerek altyapı eksiklerini gerekse yanlış yerlerde yapılmış konut, işyeri, turistik tesis ve seraların karşı karşıya olduğu riskleri bir kez daha gösterdiğini belirtti. Budak, “Doğal riskler dikkate alınmadan, geçmişte kullanılmayan bataklık gibi alanlarda konut ve sera kurulmasının engellenmemesi bu sorunları artırmaktadır.” dedi. Budak, selzedelerin borçlarının ertelenmesini de istedi.
Antalya bölgesinde geçtiğimiz hafta yaşanan ve 4 kişinin can kaybıyla sonuçlanan sel felaketinde, Kaş’tan Manavgat’a kadar 7 ilçe ve 42 köyde yaklaşık 35 bin dekar tarım arazisi ve serada 15 milyon TL üzerinde maddi zarar ortaya çıktığını belirten ATSO Başkanı Budak, zarar gören üreticilerin zararlarının tazmin edilmesi ve kredi borçlarının ertelenmesini ümit ettiklerini söyledi. (ANTALYA)
ÖNCEKİ HABER

Doğalgaza geçişte faizsiz kredi imkanı

SONRAKİ HABER

Afyon'da yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü, 40 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa