18 Şubat 2010 00:00

zama zingo

* Takas diye bir yarışma var, sunucusunun adı Geveze. Ben kim bu diye sorunca şaşırdılar, dediler tanımıyor musun, radyocu o.

Paylaş

* Takas diye bir yarışma var, sunucusunun adı Geveze. Ben kim bu diye sorunca şaşırdılar, dediler tanımıyor musun, radyocu o. Tanımıyorum dedim. Yanlış söylemişim. Tanıyormuşum. Halk arasında dayaklık olarak bilinen bir arkadaş var. Oymuş kendisi.
* O kadar yapmacık ve gürültücü bir sunucu ki, izlemesi zor. Yarışmacı aile stüdyoda konuktu. “Bir şey yapmayı düşünüyorum ama bilmiyorum prodüksiyon ne der, bana acayip bakıyorlar” dedi. Merak ettirdi, ne yapacak diye. “Aileyi buraya çağırmak istiyorum” dedi. Yapacağı buymuş. Bunun önceden planlı olduğu o kadar belliydi ki, canlı yayında, hiçbir şekilde tereddüt etmeden üç kişilik aile el ele tutuşup saniyesinde ayağa kalktı, birlikte adım atarak sahneye geldi.
* Bu arada bu ailenin yarıştığı bölüme geri dönüldü. Bilirlerse onlara yeni televizyon veriyorlar, bilemezlerse evdekini de alacaklar. Soru; Brezilya’nın başkenti. Cevap, Rio de Janeiro. Buraya kadar normal olabilir, genelde öyle sanılır çünkü. Öyle değil, doğrusu Brasilia. Ama sunucu “doğru cevap” dedi ve kazandılar. Hani, televizyonlarından olmasınlar, o aile yeni televizyonu daha çok hak ediyordu ama bu kadar bariz bir hatayı yaparak da yarışma düzenlemek olmaz.
* Gördüğünüz gibi çok uğraştım Takas’ı izlemek için.
* Aşk ve Ceza’daki uyuşturucu sevdası nedir arkadaş, hiç bitmiyor. Üç kişi beş kişi değil, on binlere o kara paradan “pay dağıtmak” nasıl bir uyuşturucuya dayalı ama adil bir ağalık sistemidir?
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
ÖNCEKİ HABER

Hürriyet Mahallesi halkı TEKEL direnişini destekliyor

SONRAKİ HABER

“Gürültü” nedeniyle kendisini uyaran Suriyeli komşusunu öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa