19 Şubat 2010 00:00

Eyleme profesör desteği

Türkiye’nin birçok yerinde eylemler ve kampanyalar devam ederken, Çukurova Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi’nde bulunan öğretim elemanları...

Paylaş

Türkiye’nin birçok yerinde eylemler ve kampanyalar devam ederken, Çukurova Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi’nde bulunan öğretim elemanları, akademisyenler ile sendika ve oda temsilcileri, yaptıkları açıklama ile TEKEL işçilerinin yanında olduklarını belirttiler.
Adana’da bir araya gelen Eğitim Sen, TMMOB, Adana Tabip Odası, Çukurova Öğretim Elemanları Derneği, Mersin Üniversitesi Öğretim Elemanları Konseyi, yaptıkları basın toplantısı ile “TEKEL işçilerinin direnişi bizim direnişimizdir. Güçlerimizi birleştirelim. Dayanışmayı büyütelim” dedi.
Ayrıca Çukurova ve Mersin Üniversitesi’nden öğretim elemanları ve akademisyenler, açıklamanın altına imzalarını koyarak TEKEL işçilerinin yanında olduklarını ifade ettiler.
Eğitim Sen Adana Şubesi’nde yapılan basın toplantısında konuşan Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Güven Boğa, AKP’nin “Babalar gibi satarız” zihniyetinin son örneği olan TEKEL’in satılmasına karşı TEKEL işçilerinin, soğuğa, kara kışa, yağmura aldırmadan Ankara’nın göbeğinde 66 gündür direndiğini ifade etti. Emekçilerin de TEKEL işçileriyle birlikte olduğuna dikkat çeken Boğa, “Hayatın her alanında yaşanan saldırılar karşısında biz emekçilere düşen görev, direnmek ve mücadele etmektir” dedi.
1 KİLO ÇAYDAN...
Her biçimde direnişe destek verilmesi gerektiğini söyleyen Güven Boğa, şu önerilerde bulundu: “Bir kilo çay göndermekten bir saat orada direnen TEKEL işçilerini ziyaret etmeye, işyerlerimizde TEKEL işçilerine destek eylemi çalışması yapmaya, maddi yardım toplamaya, bir kart göndermeye kadar her türlü destekle direnişi sahiplenmeliyiz.”
Açıklamanın ardından Doç. Dr. M. Ata Seçilmiş, imzacı akademisyen ve öğretim elemanlarının ismini okudu. Daha sonra kurum temsilcileri kısa birer konuşma yaptılar. (Adana/EVRENSEL)

İMZACILAR
Prof. Dr. Erhan Yıldırım, Prof. Dr. Adnan Gümüş, Prof. Dr. Yunus Emre Evlice, Doç. Dr. M. Ata Seçilmiş, Doç. Dr. Mahmut Yanar, Doç. Dr. Hatice Sofu, Doç. Dr. Ahmet Hilal, Doç. Dr. Fatih Cin, Prof. Dr. Haydar Şengül, Yrd. Doç. Dr. Pervin Bilir, Prof. Dr. Cemil Göçmen, Doç. Dr. Canan Mardan, Prof. Dr. Attila Yazar, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Karakuş, Prof. Dr. M. Tunç Özcan, Doç. Dr. Seda Şengül, Yrd. Doç. Dr. Sait M. Say, Yrd. Doç. Dr. Sabahatttin Çam, Prof. Dr. Yusuf Karataş, Yrd. Doç. Dr. Gülsen Kıral, Prof. Dr. GÜlsen Onengut, Yrd. Doç. Dr. Sultan Alan, Yrd. Doç. Dr. Muna Yüceol Özezen, Doç. Dr. Hüseyin Erten, Doç. Dr. Suat Karaaslan, Yrd. Doç. Dr. Berrin Sirel, Prof. Dr. Muzaffer Yücel, Prof. Dr. Emin Güzel, Prof. Dr. Songül Sonay Güçray, Yrd. Doç. Dr. Sema Çetin Baycanlar, Prof. Dr. Volkan Öztuna, Yrd. Doç. Dr. Faruk Yıldırım, Prof. Dr. S. Bozdemir, Prof. Dr. Rıza Kanber, Prof. Dr. Mustafa Apaydın, Doç. Dr. Mustafa Okan, Doç. Dr. Sedat Türkmen, Yrd. Doç. Dr. Kenan Lopcu, Yrd. Doç. Dr. Arzu Uzun, Yrd. Doç. Hakan Çuhadar, Yrd. Doç. Dr. Elife Hatun Kılıçbeyli, Doç. Dr. Birnur Eraldemir, Doç. Dr. Refia Yıldırım, Prof. Dr. Aytekin Altıntaş, Prof. Dr. Osman Küçükosmanoğlu, Yrd. Doç. Dr. Besim Özaykan, Prof. Dr. Nuran Öğülener, Prof. Dr. Fazilet Aksu.
Reklam
ÖNCEKİ HABER

HASTANEDE ORTAK KOMİTE

SONRAKİ HABER

Dikili'de kadınlar Leyla'nın şiddete maruz bırakılmasını protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...