19 Şubat 2010 05:00

Erdoğan, İzmir ve Diyarbakır’ın başbakanı değil mi?

BAŞBAKAN Erdoğan’ın TEKEL işçileri için söylediği, “TEKEL işçilerini İzmir ve Diyarbakır Belediyeleri alsın”...

Paylaş

BAŞBAKAN Erdoğan’ın TEKEL işçileri için söylediği, “TEKEL işçilerini İzmir ve Diyarbakır Belediyeleri alsın” sözü üzerine İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı park bahçelerde taşeron olarak çalışan işçilerle görüştük.
İşçiler, bu illerde zaten çok sayıda işsizin olduğunu belirterek, işsizliğin birinci derecede sorumlusunun hükümet olduğunu ifade ettiler. TEKEL işçilerinin yanında olduklarını vurgulayan işçiler, taleplerinin kabul edilmesi için yapılan eylemlere katıldıklarını ve katılmaya devam edeceklerini belirttiler.
Rıza Öz, hükümeti eleştirdiğini belirterek, “Zaten Türkiye’deki insanların yıllık ortalama kazancı çok düşükken bizleri daha da zor şartlar altında yaşamaya sürüklüyorlar. Verilen haklar geri alınamaz diye biliyoruz. Yeni çıkan yasalarla TEKEL işçilerinin haklarını ellerinden aldılar. Buna karşıyız” dedi. Bir başka işçi Taylan Bakır, “TEKEL işçilerinin eski maaşlarıyla işlerine dönmesi lazım. Hepimiz TEKEL işçilerinin arkasında duralım” diyerek düşüncelerini ifade etti. Olgun Çelik de, verilen hakların geri alınamayacağını üstüne basa basa söyleyerek, TEKEL işçilerinin sonuna kadar yanında olduklarını söyledi.
(İzmir/EVRENSEL)
Emine Uyar
ÖNCEKİ HABER

Çemen işçisi kazanmakta kararlı

SONRAKİ HABER

“ABD'nin kullandığı uranyum nedeniyle Irak’ta kusurlu doğumlar yaşandı”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa