19 Şubat 2010 05:00

TEKEL İŞÇİLERİNE DESTEKLER

EĞİTİM SEN İstanbul 3 No’lu Şube TEKEL işçilerine yemek verdi. Üç çeşit yemek Eğitim Sen Ankara 2 No’lu Şube üye ve yöneticileri tarafından işçilere servis edildi.

Paylaş

EĞİTİM SEN İstanbul 3 No’lu Şube TEKEL işçilerine yemek verdi. Üç çeşit yemek Eğitim Sen Ankara 2 No’lu Şube üye ve yöneticileri tarafından işçilere servis edildi.
TEKEL işçilerine bir destek de Ünlü Yazar Noam Chomsky’den geldi. Tek Gıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel’e yazılı bir mesaj gönderen Chomsky, “Dünyanın birçok yerinde; çalışan işçilerin haklarına karşı ağır bir saldırı döneminden geçerken, kendi temel hakları ve kendi üretken kurumlarının kontrolü için mücadele veren cesaretli ve kararlı TEKEL işçilerini ve ailelerini görmek bana ilham veriyor” dedi. Chomsky, bu direnişin, dünya çapında korkunç koşullarda çalışan insanların direnişi için model oluşturacağına inancını dile getirdi.
BİLDİRİLER OKUNDU , TEKEL ANLATILDI
Eğitim Sen üyesi öğretmenler okullarda hem meslektaşları ile hem de öğrencilerle TEKEL direnişi konuştu. KESK Şubeler Platformu'nun aldığı eylem kararı gereği öğretmenler odasında "Hepimiz TEK-EL olalım" bildirilerini okuyan Eğitim Sen üyeleri, eğitimcilerin büyük ilgisi ile karşılaştı. Eğitimciler sendikadan daha etkili eylem kararları almasını ve Ankara'ya sadece yöneticilerin değil üyelerinde katılmasını talep ettiler.
Eğitim Sen üyesi öğretmenler sınıflarda da TEKEL işçilerinin direnişini anlattı. Orta ve lise öğrencileri de eylemlere katılma taleplerini ilettiler.
(ANKARA-İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

TEKEL işçilerinin gözü 20 Şubat’ta

SONRAKİ HABER

Cumartesi Annesi Anik Can hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa