20 Şubat 2010 00:00

DAYANISMA GUNU

Bugün TEKEL işçilerinin direnişinin 68. günü. Sendikacılar Valiliğin izin vermemesine rağmen Ankara’da olacak

Paylaş

Türk-İş, DİSK, KESK ve Kamu-Sen’in aldığı karar doğrultusunda, dört konfederasyona bağlı sendikaların yönetici ve temsilcileri bugün Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelerek, “TEKEL işçilerinin yanındayız” diyecekler.
Dört konfederasyon genel başkanının aldığı karar doğrultusunda, Ankara’ya gelecek olan binlerce sendikacı ve sendika temsilcisi, “TEKEL işçisinin mücadelesini destekliyoruz” diyecek.
Türk-İş’e bağlı sendikalar doğrudan Sakarya Caddesi’ne gelecek. Ancak Petrol-İş, Ankara Şube önünde toplanacak, Tez Koop-İş ise Sezenler Sokak’ta ve genel merkez önünde toplanacak. İki ayrı kol, İzmir Caddesi’nde buluşarak Sakarya Caddesi’ne yürüyecek.
KESK ve DİSK’in Ankara dışından gelecek kitlesi, sabah saat 10.00 gibi Kurtuluş Parkı itfaiye önünde araçlarından inip kortej oluşturarak yürüyüşe geçecek ve saat 11.00’de Sakarya Caddesi’nde olacak.
Kamu-Sen, üye ve yöneticilerine sendika önünde buluşma çağrısı yaptı. 17 ilden yaklaşık 850 civarında katılım sağlayacak olan Kamu-Sen’liler, buluşmalarının ardından Sakarya Caddesi’ne yürüyecekler. Kamu-Sen üyelerinin aynı gün illerine döneceği, ancak Genel Başkan Bircan Akyıldız’ın, diğer konfederasyon başkanlarıyla geceyi TEKEL işçileriyle geçireceği bildirildi.
Diğer konfederasyonlara bağlı sendikaların başkan ve yöneticilerinin ise geceyi kitlesel olarak TEKEL işçileriyle geçirmeleri bekleniyor. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

TEKEL için oturma eylemi

SONRAKİ HABER

Malatya'da “103 Korkmaz Barış Elçilerimizi Anıyoruz” şiarıyla bir araya gelindi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa